ACB: Senzacionalan poraz Barcelone

Pravu su senzaciju kreirali košarkaši Zaragoze u 4. kolu španjolske ACB lige. Nanijeli su prvi ovosezonski poraz europskom prvaku Barceloni i to na njezinom parketu, bilo je 71-70 nakon produžetka...

Košarkaši Xavija Pascuala očito su u utakmicu ušli prilično opušteno, ne očekujući težak posao protiv novoga prvoligaša koji je u dosadašnja tri kola samo jednom pobijedio.

No, gosti se u Blaugrani nisu dali slomiti, cijelo su vrijeme držali rezultatski priključak, a u zadnju su četvrtinu ušli i s poenom prednosti (49-48). Nakon 40 minuta rezultat je bio 62-62, a u dodatnih je pet minuta Zaragoza bila bolja s 9-8, nanijevši na taj način najboljoj europskoj momčadi prvi ovosezonski poraz u bilo kojem natjecanju.

Rafael Hettsheimer je sa 16 poena i šest skokova predvodio goste, a Kataloncima nije pomogao raspoloženi Pete Mickeal s 24, baš kao ni Juan Carlos Navarro sa 16 koševa i sedam skokova.

Bilbao je poražen u gostima kod Valladolida (68-60), a hrvatski reprezentativac Marko Banić još je jednom bio ponajbolji u poraženom sastavu. Za nepunih 30 minuta ubacio je 13 poena (šut za dva poena 5-8, slobodna bacanja 3-4), te tome dodao sedam skokova.

Gran Canaria je na svome parketu svladala Fuenlabradu sa 71-70, a kod gostiju je Davor Kus za 25 i pol minuta ubilježio pet poena (dva poena 1-3, trica 1-3), dva skoka i asistenciju.