ACB liga: Sjajno izdanje Baraća, Tomić slab

Caja Laboral od nedjelje je jedina momčad na vrhu ljestvice španjolskog košarkaškog prvenstva. Epilog je to utakmica 9. kola, a velike zasluge za to pripadaju Stanku Baraću...

Caja je s 79-61 svladala Menorcu, upisavši tako osmu prvenstvenu pobjedu, dok je Real Madrid, do sada učinkom izjednačen s njima, poražen na gostovanju kod Gran Canarije 70-59.

Hrvatski reprezentativni centar Stanko Barać odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu i nakon 21 koša, 13 skokova i sedam pretrpljenih prekršaja ponio epitet igrača utakmice. S valorizacijskim indeksom 35 trenutačno je najbolji igrač kola.

Gađao je Barać za dvicu 9-13, tome dodao 3-4 sa crte slobodnih bacanja, a double-double statistiku začinio i s dvije asistencije i blokade. Igrao je 34 minute.

Mnogo je manje za madridski Real pokazao Ante Tomić, jedan od najslabijih na terenu u drugom porazu svoje momčadi. Gran Canaria je slavila 70-59. Pet prekršaja sakupio je već za nešto više od 17 minuta provedenih u igri koju je zaključio sa šest poena (šut 3-6), tri skoka i blokadom.

Dobar je u porazu Alicantea od Joventuta, a bilo je 75-71 za goste, bio Mario Stojić. Odigrao je 38 minuta i iskoristio ih za 13 poena (1-3 dvica, 3-4 trica, 2-2 bacanja), čemu je dodao dva skoka i tri asistencije.

S 15 poena (6-10 dvica, 3-4 bacanja) i tri asistencije sudjelovao je Marko Banić u gostujućem 77-75 uspjehu Bilbao Basketa kod Granade. Valorizacijski (indeks 17) je bio najbolji igrač svoje momčadi.

Barcelona je, očekivano, svladala Manresu 70-57.