ACB: Kus poveo Fuenlabradu do senzacionalne pobjede

Pobjede i sjajna osobna izdanja ostvarili su hrvatski košarkaši u nedjeljnim dvobojima 23. kola španjolskog prvenstva. Posebno se to odnosi na Davora Kusa, čija je Fuenlabrada nanijela Barceloni četvrti ovosezonski poraz...

Izgubio je prvenstveni lider i aktualni europski prvak u Madridu 69-66. Kus je za 26 nepunih minuta na parketu ubacio 16 koševa (5-7 šut za dva, 1-3 za tri poena) uz dvije asistencije i jednu izgubljenu loptu. Bolji je samo bio meksički centar Gustavo Ayon s 24 koša i osam skokova.

U redovima gostiju najbolji je bio Juan Carlos Navarro s 20 koševa.

Aktualni španjolski prvaci, igrači Caje Laboral, na svom su parketu u Vitoriji došli do 14. prvenstvene pobjede porazivši Zaragozu 79-61.

Briljirali su u momčadi Duška Ivanovića Mirza Teletović i Stanko Barać. S 30 je koševa Bosanac trenutačno najbolji strijelac kola, dok je Hrvat s 12 skokova zasad najbolji skakač. Osim toga krilni je centar BiH-reprezentacije učinku za 32 minute na parketu dodao sedam skokova, dok je Barać ubacio 16 koševa (8-13 šut za dva poena) kompletiravši svoj šesti ovosezonski double-double u ACB ligi.

Također, do 14. pobjede, na domaćem parketu, došla je i druga baskijska momčad, Bilbao Basket. Pobijedili su domaći košarkaši u baskijskom derbiju Lagun Aro iz San Sebastiana nakon produžetka 92-86 (76-76). Najbolji je igrač u redovima pobjedničke momčadi bio hrvatski krilni centar Marko Banić s 21 košem (7-9 šut za dva, 1-1 za tri poena) i četiri skoka za 28 minuta na parketu. Izjednačenje je to njegova najučinkovitijega ovosezonskog izdanja u ACB ligi.