ACB doigravanje: Odlični Tomić, Banić i Barać!

Košarkaši Barcelone i Real Madrida iskoristili su prednost domaćeg terena u prvim polufinalnim utakmicama doigravanja u ACB ligi. Odlične su partije pružili hrvatski centri u svojim momčadima Ante Tomić, Marko Banić i Stanko Barać...

Real je u Madridu svladao Bilbao Basket sa 78-67. Ante Tomić je u 26 minuta igre ubacio 15 koševa uz 7 skokova, dvije asistencije, dvije osvojene i jednu izgubljenu loptu, što mu je priskrbilo valorizacijski indeks 23, najbolji u Real Madridu. Gađao je 7-12 iz igre i 1-2 iz slobodnih bacanja.

Najbolji strijelac Reala bio je Sergio Lull s 20 poena.

Kod gostiju je najbolji igrač (valorizacijski indeks 20) i strijelac (18 poena) bio Marko Banić. Proveo je i najviše vremena na parketu na utakmici, gotovo 35 minuta, Šutirao je 6-9 za dva poena, 1-1 za tricu i 3-4 s crte slobodnih bacanja. Dodao je 7 skokova i dvije asistencije, a učinak je malo pokvario s tri izgubljene lopte.

Barcelona je u svojoj Blaugrani pred nešto manje od 5.000 gledatelja pobijedila Caju Laboral sa 86-71.- Gosti su nakon prvog poluvremena vodili s 41-40, ali je domaća momčad znatno boljom igrom u nastavku na kraju osigurala uvjerljivu pobjedu.

Kod domaćina su četvorica igrača, Navarro, Ndong, Lorbek i Anderson, postigli po 17 koševa. Goste je s 23 poena predvodio bosansko-hercegovački igrač Mirza Teletović, dok je hrvatski centar Stanko Barać u 23 i pol minute igre prikupio 17 koševa, 5 skokova, dvije osvojene i tri izgubljene lopte. Barać je promašio samo dvije lopte, gađao je 6-8 za dva poena, 1-1 za tricu i 2-2 iz slobodnih bacanja.

Podsjećamo, ove su dvije momčadi prošle sezone igrale u finalu doigravanja. Iako je Barcelona bila prva u osnovnom dijelu sezone (kao i ove sezone) i favorit, Caja Laboral je slavila s iznenađujućih 3-0 u pobjedama i osvojila naslov prvaka.

Polufinalna serija igra se na tri pobjede, a sljedeći su dvoboji na rasporedu u nedjelju, opet u Barceloni i Madridu...