ACB: Barać i Caja Laboral doživjeli novu katastrofu

Caji Laboral slabo ide u Euroligi, a počela je gubiti i u španjolskom prvenstvu. Ne ide i Barceloni...

Ove sezone košarkašima Barcelone malo toga polazi za rukom. Igraju daleko slabije nego prošle kada su na uvjerljivi način osvojili naslov najbolje europske momčadi...

U nedjelju je Barcelona upisala treći poraz u domaćoj ACB ligi. U 10. kolu su gostovali kod Estudiantesa koji je pobijedio 63-62 i tako upisao tek četvrtu pobjedu ove sezone.

Domaćin je vodio kroz cijelu utakmicu, a tricom Slovenca Jake Lakoviča Barcelona se u zadnjoj minuti primaknula na samo poen zaostatka čime se otvorila mala nada za uspjeh Katalonaca. No, do kraja ogleda domaćin nije griješio s linije slobodnih bacanja i na kraju je ostvario zasluženu pobjedu. Za Barcelonu i dalje ne igra Juan Carlos Navarro, a sa 15 poena je Lakovič bio jedini dvocifreni igrač gostiju.

Poraz je u nedjelju upisao i aktualni španjolski prvak Caja Laboral. Žestoko su pali kod Cajasola koji ih je zamrznuo na -20 (91-71). Čak je pet igrača Cajasola postiglo dvoznamenkasti broj poena, dok hrvatski centar Stanko Barać ovom prilikom nije bio toliko dominantan, kao obično ove sezone, u igri gostiju iz Vitorije. Za 13 minuta je postigao pet poena uz dva skoka. Šutirao je 2-4 iz igre, te 1-1 s linije slobodnih bacanja. Bosansko-hercegovački košarkaš Mirza Teletović je sa 18 poena bio jedina svjetla točka kod Caja Laborala.

Valencia je na svom parketu pobijedila Fuenlabradu sa 86-60. Za goste je 22 minute igrao Davor Kus, te ubacio 6 poena uz dva skoka i jednu asistenciju. Promašio je Kus tri šuta za dva poena, pogodio jednu od dvije trice, te 3 od 4 slobodna bacanja.