ACB: Banić s 20 koševa oduševio u baskijskom derbiju

Bilbao Basket pobijedio je Caju Laboral u derbiju 11. kola ACB lige...

Ozlijeđeni Stanko Barać iznenađujuće se pojavio u sastavu Caje Laboral pri prvakovu gostovanju kod Bilbao Basketa u baskijskom derbiju 11. kola španjolske košarkaške lige...

Iako je prošlog četvrtka tijekom euroligaškog dvoboja s Himkijem ozlijedio medijalni kolateralni ligament u desnom koljenu, što je pregled dan kasnije i pokazao, u dogovoru s liječničkom službom svog kluba 24-godišnji se hrvatski centar opredijelio za konvencionalnu metodu terapijskog liječenja. Kraći intenzivni napor pri tome nije sasvim nedozvoljen, tako da je trener sastava iz Vitorije, Duško Ivanović, u nedjelju u Bilbao Areni držao svog prvog centra u igri 12 minuta i 14 sekundi. Za to je vrijeme 216 centimetara visoki Hercegovac zabio osam koševa (šut iz igre 4-4) uz tri skoka, četiri izgubljene lopte i jednu primljenu blokadu. Nema sumnje da bi, u slučaju da je zdrav, igrao daleko više i, vrlo izvjesno, bolje, a moguće i pomogao izbjegavanju trećeg prvakova poraza u sezoni.

Do pobjede 99-95 domaćine je predvodio Marko Banić, koji je za 34 minute na parketu skupio 20 koševa (7-11 iz igre) i pet skokova, uz tri izgubljene lopte. Aaron Jackson ubacio je u redovima pobjednika 26 koševa.

Vodstvo na ljestvici tako je preuzeo madridski Real, koji je na svom parketu pobijedio Zaragozu 84-65. Ante Tomić bio je među najzaslužnijima za pobjedu Messinine momčadi s 14 koševa (23 minute, šut iz igre 7-12), pet skokova, te po jednom asistencijom i blokadom. Šesnaest je koševa za Madriđane ubacio Clay Tucker, dok je Reyes dodao također 14.

Do svoje su druge ovosezonske pobjede došli košarkaši Alicantea iznenadivši pred svojom publikom Unicaju 80-72. Za pobjednike je Mario Stojić igrao 26 minuta ubacivši 11 poena uz dva skoka.