Propustili priliku

Promašili šutove za pobjedu: Zadar izgubio u dramatičnoj završnici

Košarkaši Zadra ostali su bez bitne pobjede u borbi za četvrto mjesto ABA lige.

U susretu 18. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra su na gostovanju u Laktašima u neizvjesnoj završnici izgubili od Igokee s 92:94.

Zadar je izgubio nakon dramatične završnice u kojoj je mogao do pobjede, ali su Mislav Brzoja i Preston Knowles u posljednjih 16 sekundi promašili dva otvorena šuta za tricu.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i nakon pet minuta igre vodio je 15:9. Zadar je uzvratio serijom 8:0 i poveo 17:15, a do kraja prve dionice imao je i šest koševa prednosti (24:18). Otvaranje druge dionice ponovo pripada Igokei koja je od minus 6 stigla do plus tri (27:24). Uslijedio je novi preokret i vodstvo Zadra 33:27, ali se momčad iz Laktaša još jednom vraća i na odmor odlazi s dva koša prednosti (47:45).

U trećoj četvrtini Igokea je u dva navrata imala +4, no Zadar je u 29. minuti stigao do najvećih osam koševa prednosti (71:63). Međutim, uslijedio je novi preokret. Igokea je u završnici treće i u prvim minutama posljednje dionice smanjila na 77:75, a potom i na koš zaostatka (79:78), da bi pet minuta prije kraja povela 85:84.

Tri minute prije kraja bilo je 90:90, no Zadar u idućih 120 sekundi nije zabio niti jedan koš, dok je domaćin ubacio četiri poena za vodstvo 94:90 50 sekundi prije kraja. Jakov Vladović je 28 sekundi prije kraja zabio dva bacanja za 94:92, a domaćin je potom načinio prekršaj u napadu, pa je Zadar dobio napad za izjednačenje ili pobjedu 16 sekundi prije kraja susreta. Hrvatski sastav je imao dva šuta, ali su nažalost Brzoja i Knowles bili neprecizni.

Kod domaćina najefikasniji su bili Dominic Artis i Nikola Jevtović s 18 koševa, te Katin Thomas Reinhardt i Danilo Šibalić sa 16 koševa. Zadar su predvodili Domagoj Vuković s 19 koševa, Knowles sa 17, te Kristijan Krajina i Vladović sa 13 koševa.

U 18. kolu poraze se upisala i preostala dva hrvatska kluba. Cedevita je u Ljubljani izgubila od Olimpije 64_65, dok je Cibona na svom terenu izgubila od FMP-a sa 84:85 nakon produžetka.

Na ljestvici vodi Budućnost sa 33 boda, Crvena zvezda na drugom mjestu ima 31 bod, kao i Cedevita na trećoj poziciji, no beogradski sastav ima i susret manje. Zadar je sedmi sa 26 bodova, Cibona drži devetu poziciju sa 24 boda, a na posljednjem, 12. mjestu je MZT sa 20 bodova.