Kobna 3. četvrtina

Ostali na korak od velikog preokreta: Zadar u Beogradu izgubio od Partizana

Zadar je mogao i do pobjede, ali loša treća četvrtina skupo ih je koštala.

Košarkaši Zadra u susretu 15. kola regionalne ABA lige izgubili su na gostovanju u Beogradu od Partizana sa 87:95 (18:20, 23:18, 22:39, 24:18).

Po Zadrane je kobna bila treća četvrtina, nakon što su na poluvrijeme otišli s prednosti 41:38 dopustili su domaćima da za samo tri minute ostvare seriju 15:3 kojom su preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli sa 53:44. Zadarsko propadanje u trećem dijelu nastavilo se sve do 28. minute kada je Partizan imao 19 koševa razlike (70:51).

Ipak, minutu i pol prije kraja Zadar se uspio primaknuti na 91:85 uz napad, ali je tada Preston Knowles bio neprecizan, da bi u sljedećem napadu Partizana dosuđen sumnjivi prekršaj Domagoja Vukovića na Đorđu Gagiću nakon kojega je Vuković zbog prigovora dobio i tehničku pogrešku pa su domaći iskoristili tu situaciju za bijeg na 95:85.

Joshua Bostic je sa 27 koševa bio najefikasniji kod Zadra, dok je Nigel Williams-Goss ubacio 22 poena za Partizan.

Nakon 15 odigranih susreta i Zadar i Partizan imaju po sedam pobjeda i osam poraza.