zadrani uz zadar

Zadar slavio protiv Mege, podržavali ih Modrić i Subašić

Zadar je upisao pobjedu u derbiju začelja.

U susretu 14. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je pobijedio Mega Bemax sa 106:100 upisavši četvrtu pobjedu.

Zadar je stigao do pobjede okrenuvši rezultat u posljednjoj četvrtini koju je dobio s 15 koševa razlike (40:25). Zadar je na ulazu u posljednju dionicu gubio s devet koševa razlike, no sjajnom igrom u posljednjih 10 minuta izborio je pobjedu.

Zadar su do slavlja predvodili Domagoj Vuković s 28 koševa i 13 skokova, Bryon Allen sa 22 koša, te Ive Ivanov i Dominik Mavra s po 15 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Marko Simonović s 23 koša i 12 skokova, te Kendrick Perry s 19 koševa.

Zadar se na službenom Instagramu pohvalio podrškom Luke Modrića i Danijela Subašića, poznatih nogometaša iz grada košarke.

Na ljestvici vode Budućnost i Partizan sa po 25 bodova, dok je Cedevita Olimpija na trećem mjestu sa 24 boda.

Zadar je deseti sa 18 bodova koliko ima i Cibona na 11. poziciji, dok je na začelju Mega Bemax sa 17 bodova.