Hrvatski derbi u ABA ligi

Kakva partija Žutih: Split razbio Cibonu u Zagrebu, nakon tri četvrtine bilo je 26 razlike

Hrvatski derbi u 19. kolu ABA lige pripao je Splićanima.

Sullivan i Kalajžić (Foto: Ronald Goršić/Cropix)

U susretu 19. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je kao gost u KC Dražen Petrović svladao Cibonu s uvjerljivih 90-72 (19-16, 30-14, 25-16, 16-26).

Splićani su veliku razliku stvorili u drugoj četvrtini te na poluvrijeme otišli s prednosti od 49-30. Cibona se uspjela početkom nastavka primaknuti na 58-46, ali dalje od toga Zagrepčani nisu stigli.

Imali su igrači Josipa Sesara određenih prigovora na suđenje, dobili su i nekoliko tehničkih pogrešaka, a dojam je da je sve to bilo prouzročeno potpunom nemoći na parketu.

Do kraja treće četvrtine pitanje pobjednika bilo je riješeno jer Split je došao do ogromnih 26 poena prednosti (72-46).

U posljednjoj četvrtini Splićani su malo otpustili gas, trener Srđan Subotić dao je priliku i nekim mlađim igračima pa je Cibona uspjela ublažiti poraz na konačnih -18.

Shannon Shorter sa 19 koševa i Lewis Sullivan sa 16 poena i 11 skokova bili su najefikasniji kod Splita, dok je Lovro Mazalin, iako je zbog dvije tehničke pogreške isključen pred kraj treće četvrtine, ostao najučinkovitiji kod Cibone sa 15 pogodaka.

Split je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 8-11, dok je Cibona pala na 7-12.