Bravo, Žuti!

Polovičan uspjeh dalmatinskih ABA ligaša: Split torpedirao Borac, Zadar poražen u Skoplju

Do kraja prvog poluvremena Split je postigao 62 koša (62-48), što je klupski rekord u ovom natjecanju za jedno poluvrijeme.

Navijači Splita (Foto: Paun Paunović/Cropix)

Košarkaši Splita odigrali su svoju najefikasniju utakmicu u natjecanju ABA lige pobijedivši na Gripama čačanski Borac sa 113-99 (36-20, 26-28, 35-23, 16-28).

Momčad pod vodstvom Srđana Subotića već je u prvoj četvrtini postigla 36 koševa (36-20), a nakon nešto više od pet minuta igre prednost Žutih već je bila 17 poena (24-7). Do kraja prvog poluvremena Split je postigao 62 koša (62-48), što je klupski rekord u ovom natjecanju za jedno poluvrijeme.

Splićani su do 28. minute svoju prednost povećali na uvjerljiva 34 koša (95-61), ali su se potom opustili i dopustili gostima da u zadnje dvije minute utakmice uđu sa samo 11 poena zaostatka (107-96). Čačani su do kraja dvoboja, ipak, ostali na dvoznamenkastom broju koševa (113-99).

Strijelce domaće momčadi predvodio je Shannon Shorter sa 25 poena. Lewis Sulliavan je sa 23 koša i 13 skokova bio najučinkovitiji igrač Splita, a nije mnogo zaostajao ni Dominik Mavra sa 17 poena i 12 asistencija. Tyrell Nelson je također ubacio 17 koševa.

Kod gostiju je najefikasniji bio Amerikanac Hunter Hale sa 30 poena.

Košarkaši skopskog MZT-a svladali su kao domaćini Zadar sa 84-80 (30-17, 22-22, 18-26, 14-15) u utakmici 24. kola ABA lige.

Zadranima je presudio loš ulazak u utakmicu i razdoblje od 8. do 14. minute u kojem je domaća momčad napravila seriju od 18-0 i došla do 23 koša prednosti (40-17). Momčad Daniela Jusupa se nakon toga trgnula i zaigrala bolje te već do poluvremena smanjila zaostatak na 13 koševa (52-39), da bi u zadnju četvrtinu Zadar ušao s minusom od pet poena (70-65).

U najneefikasnijoj četvrtini na utakmici Zadar je uspio u posljednju minutu ući sa samo tri koša zaostatka (82-79), ali su tri promašaja Sanija Čampare s crte za slobodna bacanja odnijela gostima mogućnost za veliki preokret. Petu pobjedu MZT-a u ovoj sezoni zapečatio je Michael Caffey s dva pogođena slobodna bacanja za konačnih 84-80.

Caffey je sa 21 košem bio najbolji kod pobjednika. Zadrane je predvodio Luka Božić sa 21 poenom, osam skokova i šest asistencija. Dario Drežnjak je ubacio 17 koševa.

U nedjelju (17:00) će Cibona gostovati kod Igokee u Laktašima.

Zadrani i Splićani su na sedmom i osmom mjestu ljestvice s istim učinkom od 10 pobjeda i 14 poraza. Cibona ima 9-14 i nalazi se na 10. poziciji. Vodeći Partizan ima učinak 20-2, a druga je Crvena zvezda sa 18-3. MZT je s učinkom 5-19 glavni kandidat za ispadanje iz ABA lige.