Žuti, glavu gore!

Split porazom na Gripama otvorio novu sezonu ABA lige, Studentski centar tijesno slavio

Na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige košarkaši Splita su na Gripama izgubili od SC Derbyja sa 72-76.

Vuko i Perković (Foto: Vojko Basic/Cropix)

Košarkaši Splita porazom su otvorili novu sezonu. U prvom kolu ABA lige "Žuti" su na Gripama poraženi od SC Derbyja, nedavnog osvajača ABA Superkupa.

Podgoričani su tako potvrdili odlični formu koju su pokazali na ABA Superkupu porazivši u finalu Partizan.

Splićani su bolje otvorili utakmicu, nakon prve četvrtine vodili su s tri koša razlike (21-18), a prednost su držali sve do sredine treće četvrtine u kojoj je SC Derby serijom od 10-0 okrenuo rezultat i poveo 48-43.

U posljednjoj četvrtini gosti su prvi put stvorili dvoznamenkasto vodstvo (68-57) i na kraju mirno stigli do pobjede.

Joshua Primo Mladi kanadski košarkaš suspendiran: U više slučajeva “izlagao“ muškost pred ženama divider

Goste su do pobjede predvodili Igor Drobnjak sa 15 koševa i sedam asistencija, Aubrey Dawkins je zabio 13, a Mateo Drežnjak 10 koševa i četiri asistencije.

Kod Splita, kojeg vodi Slaven Rimac nakon odlaska Srđana Subotića, najefikasniji su bili Shamile Stevenson sa 18 koševa, te Tonko Vuko sa 16 koševa.

Zadar u subutu gostuje kod Budućnosti, dok će Cibona u nedjelju gostovati kod Borca.