Treća uzastopna 'mrava'

ABA liga: Nova pobjeda Zagreba, šokantan poraz Partizana

Košarkaši Zagreba su u utakmici 8. kola uvjerljivo pobijedili slovenski Helios 72-57, te su time došli do četvrte pobjede u regionalnoj ABA ligi. Nastavak je to njihovih vrlo dobrih partija...

Poneseni povijesnom pobjedom tijekom tjedna protiv Žalgirisa u Euroligi, Zagreb je protiv Heliosa držao konce igre u svojim rukama od samog početka i na kraju pobijedio s uvjerljivih petnaest poena razlike. Već je prva četvrtina (21-11) odredila razvoj utakmice, a najbolji pojedinac na ogledu je bio Mario Kasun sa 20 poena i pet skokova. Jedini dvoznamenkasti kod Zagreba je bio još May sa 14 poena. Drago Pašalić je sa 11 poena bio prvi strijelac u poraženoj momčadi.

Košarkaši Partizana su platili danak teškoj utakmici koju su imali prije nekoliko dana u Euroligi. Fantastičnim povratkom su slavili u Milanu, ali su zato ove subote upisali drugi poraz u ABA ligi. Pali su kod Zlatoroga 72-62.

Na rubu da upiše prvi poraz je bio Maccabi. Do samog kraja utakmice u Tel Avivu ih je mučila Union Olimpija, koja je također bila bez poraza do subote. Ipak je Maccabi je slavio 67-66, a u sastavu gostiju Damir Markota za 11 minuta na parketu nije postigao niti jedan poen. Lior Eliyahu je bio najveća enigma za Ljubljančane, te je utakmicu završio sa 19 poena i devet skokova.

Hemofarm je na svom parketu pobijedio Široki 74-70. Najbolji su kod gostiju bili Ivan Ramljak sa 15 i Darko Planinić sa 12 poena.