ostanak i dalje nije osiguran

Težak poraz Zadra od Crvene zvezde pred svojim navijačima

Košarkaši Zadra doživjeli su težak poraz pred svojim navijačima od Crvene zvezde.

Košarkaši Zadra uvjerljivo su poraženi od vodeće Crvene zvezde sa 87-69 (19-15, 18-16, 35-17, 21-15) u dvoboju 21. kola ABA lige odigranom u subotu na Višnjiku u SD "Krešimir Ćosić" pred oko 5500 gledatelja.

Nakon relativno izjednačenog prvog poluvremena u kojem je beogradska momčad stvorila šest koševa prednosti (37-31), Zadar je potpuno potonuo u trećoj četvrtini u kojoj je momčad Ante Nazora primila čak 35 koševa.

Amerikanac Mario Little je sa 22 koša bio najbolji strijelac Zadra, a po 10 poena postigli su Mislav Brzoja i Domagoj Vuković. Beograđane su do pobjede predvodili Joe Ragland sa 15 i MIchael Ojo sa 11 koševa, dok su po 10 postigli Baron, Rivers i Simanić.

Crvena zvezda je vodeća s učinkom 20-1. Budućnost i Cedevita imaju 14-6, a Partizan 13-7. Zadar je sa sedam pobjeda privremeno na sedmom mjestu, ali još uvijek nema osiguran opstanak u ABA ligi, jer ima samo pobjedu više od Krke i Olimpije, koji su na začelju, ali imaju utakmicu manje.

Krka u subotu od 21 sat gostuje kod Cibone.