Tako se ne može dobiti

Cibona promašila previše slobodnih bacanja i kod kuće izgubila od FMP-a

Danko Branković i Amar Gegić su sa po 14 koševa bili najefikasniji u sastavu Cibone, dok je Garrett Nevels ubacio 28 za FMP.

Košarkaši Cibone u susretu su 9. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od FMP-a sa 66-69 (14-15, 18-14, 15-22, 19-18).

U dvoboju dvije podjednake momčadi po Cibonu je kobna bila prevelika količina promašenih slobodnih bacanja, promašili su ih čak 10 od 25 od toga sva četiri u posljednjoj četvrtini.

Radovčić je minutu i pol prije isteka vremena promašio oba slobodna bacanja kod rezultata 61-63, a nakon što je Jones pogodio oba slobodna bacnaja za goste u sljedećem napadu za 61-65, Cibona se u samoj završnici morala osloniti na dalekometni šut, ali redom su promašivali Drežnjak, Nakić i Gnjidić, pa je FMP mirno priveo susret kraju. U samoj završnici bilo je 63-69 prije no što je Gnjidić sa sirenom ipak pogodio tricu za konačnih 66-69.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 5-4, a FMP na 7-2.