Deveta pobjeda sezone

ABA liga: Cibona bolja od fenjeraša s plus 36

Košarkaši Cibone lakoćom su pobijedili Zlatorog Laško 80-44 u utakmici 17. kola regionalne ABA lige...

Time je Cibona došla do devete pobjede u sezoni, a posljednjeplasirani Zlatorog Laško već do šesnaestog poraza.

Gosti iz Slovenije su se praktički predali već nakon prvog poluvremena. Naime, u prvoj je četvrtini Zlatorog postigao samo pet poena (!), a nakon poluvremena su imali tek 16 poena. Cibona je za to isto vrijeme zabila 37 i priča oko pobjednika je tada već bila poznata.

No, unatoč visokom vodstvu Cibona je nastavila "uništavati" suparnika i u nastavku, te je na kraju upisala pobjedu od čak 36 poena razlike.

Sa 20 poena je prvi strijelac Cibone bio Goran Suton, a tome je i dodao dvanaest skokova. Po 16 poena su, pak, ubacili Damjan Rudež (šest skokova) i Antwain Barbour.