Borba za Final four

ABA liga: Cedevita srušila vodeću momčad lige

Košarkaši Cedevite došli su do iznimno važne pobjede na gostovanju kod Igokee, vodeće momčadi ABA lige. Zagrepčani su u utakmici 20. kola slavili sa 64-56...

Nanijeli su time Igokei peti ovosezonski poraz, ali i prvi na njezinom terenu u Laktašima. Sebi je, pak, momčad Aleksandra Petrovića osigurala 12. pobjedu, važnu u borbi za jedno od prva četiri mjesta koja vode na završni turnir.

Praktički od samog početka je Cedevita nametnula ritam koji momčad iz Bosne i Hercegovine nije uspjela pratiti. Petrovićevi su košarkaši riješili prvu četvrtinu u svoju korist s 20-14, a prednost su nastavili graditi i u drugoj dionici, tako da su na odmor otišli s +10 (35-25). Na ulasku u posljednju četvrtinu Cedevita je imala vodstvo 51-39 koje je do kraja bez poteškoća održala. Štoviše, u jednom je trenutku vodila čak sa 61-39.

Marko Tomas je sa 16 koševa, tri skoka, te po četiri asistencije i ukradene lopte bio prvo ime u pobjedničkom sastavu. Bracey Wright je dodao 11, a Marino Baždarić deset koševa. Miloš Komatina je ubacio 15 za Igokeu. (TS)