Hrvatska reprezentacija
U utorak s Grčkom

Olićeve trupe teže od očekivanog svladale Andoru: Beljo ih otključao u 60. minuti

Hrvatska U-21 reprezentacija skočila je na drugo mjesto skupine G kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Dion Drena Beljo (Foto: Željko Hajdinjak/Cropix)

U devetom kolu skupine G kvalifikacija za Europsko U-21 prvenstvo Hrvatska je u Koprivnici pobijedila Andoru s 2:0.

Strijelci su bili Dion Drena Beljo u 60. i Veldin Hodža u 86. minuti.

Iako se gotovo čitavim tijekom susreta igralo na polovici Andore, Hrvatska je stvorila vrlo malo izglednih prilika za pogodak, u prvih 45 minuta samo jednu koju nije iskoristio Beljo.

Do vodećeg gola Hrvatska je stigla u 60. minuti kada je nakon nekoliko odbijanja lopta stigla do Belje koji je snažnim udarcem sa 10-ak metara uspio zatresti suparničku mrežu.

Nakon vodstva Hrvatske, Andora je ipak zaigrala malo ambicioznije što je ostavilo više prostora za protunapade hrvatske reprezentacije, a iz jednoga od njih u 86. minuti stigao je i drugi gol. Šotiček je pobjegao svojim čuvarima te vidio dolazak Hodže iz drugog plana kojemu nije bilo teško svladati već palog Rabela.

Hrvatska je ovom pobjedom stigla do učinka od 19 bodova, dva više od treće Grčke protiv koje će u utorak također u Koprivnici igrati izravni dvoboj za drugo mjesto u skupini. U toj utakmici Hrvatskoj je za drugo mjesto i siguran nastup u dodatnim kvalifikacijama dovoljan i bod, dok bi eventualnom pobjedom mogla čak i do izravnog plasmana na EP kojega će uz devet pobjednika skupina izboriti i tri najbolje drugoplasirane reprezentacije.

Ranije u petak je Portugal potvrdio prvo mjesto u ovoj skupini i izravni odlazak u Slovačku 3:1 pobjedom na gostovanju kod Farskih Otoka. Tom je pobjedom Portugal stigao do učinka od 24 boda.

Tablice omogućuje Sofascore

Steve Clarke Škotski izbornik: "Divimo se Hrvatskoj! Mala zemlja, a ima svjetske igrače" divider

Ayrton Senna u McLarenovom bolidu 1990. Dašak romantike u Formuli 1: Sennin pobjednički bolid uskoro opet u akciji divider

Patrick Berg Vjerovali ili ne: Utakmica osme lige odgođena zbog poziva igračima u reprezentaciju divider

VAR Brutalna kazna u Engleskoj: Moraju platiti skoro milijun dolara zbog ovog komentara o VAR-u divider

Luka Modrić Modrić o Baturini i može li ga dostići: "Veliki je talent, mora se svaki dan poboljšavati" divider