Hrvatska reprezentacija
Stradali bjelorusi

Mladi Vatreni zabili fenjerašu po jedan u svakom poluvremenu za drugu pobjedu u kvalifikacijama

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila je Bjelorusiju 2:0 u 3. kolu kvalifikacija za Euro.

Hrvatska U-21 reprezentacija (Foto: Damir Krajač/Cropix)

U dvoboju skupine G kvalifikacija za U21 EURO hrvatski mladi nogometaši u Velikoj Gorici svladali su Bjelorusiju s 2:0.

Pogotke su za Hrvatsku dali Luka Sučić (45+1pen) i Martin Baturina (54).

Nakon pobjede na Farskim otocima (4:2) i remija kod Grčke (1:1), hrvatska U21 vrsta je ostvarila i drugu pobjedu svladavši Bjelorusiju s 2:0.

Ivan Perišić Splićane oduševio kruzer s velikom porukom za Ivana Perišića divider

U većem dijelu prvog poluvremena igralo se posve ujednačeno, a bolje prilike su imali Bjelorusi. No u posljednjoj minuti prvog dijela iz slobodnog udarca pucao je Sučić, a loptu u živom zidu rukom je zaustavio bjeloruski igrač Andrej Rylach. Penal je izveo Sučić i sigurno pogodio za vodstvo.

U 54. minuti Baturina je povećao vodstvo nakon što je udarac veznjaka Dinama okrznuo Nikitu Baranoka i završio u mreži. U 63. minuti Dino Grozdanić pogodio je gredu.

Aleksandar Trajkovski i Marko Livaja VIDEO Napadač Hajduka sjajno zabio reprezentaciji koju Hrvatska mora pobijediti za plasman na Euro divider

Navečer u našoj skupini igraju Portugal i Grčka.

Na ljestvici vodi Portugal s 9 bodova, Hrvatska je druga sa 7, Grčka ima 5, Farski otoci 4, Bjelorusija i Andora po 3 boda. Prvak skupine osigurava izravno završni turnir, kao i tri od ukupno devet drugoplasiranih selekcija s najboljim bodovnim rezultatima. Ostalih šest drugoplasiranih selekcija idu u play-off.

Sljedeću utakmicu momčad Dragana Skočića igra upravo kod Bjelorusije 20. studenoga.