Hrvatska reprezentacija
Težak poraz

Debakl Šimunićeve Hrvatske: Zadnji u skupini, primili sedam golova u tri utakmice!

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina upisala je poraz od Portugala.

Josip Šimunić (Foto: Damir Krajac/Cropix)

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina upisala je novi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo od Portugala (3:0).

Momčad koju vodi izbornik Josip Šimunić u Portugalu je igrala kvalifikacijski turnir elitnog kola, a s ovim porazom kvalifikacije su završili na zadnjem mjestu skupine. U tri odigrane utakmice osvojili su tek jedan bod, i to protiv Šveđana, dok su poraženi od Češke i Portugala.

Hrvatska nogometna reprezentacija U-17 VIDEO U-17 Vatreni svladali susjede i izborili plasman na Euro! divider

Portugalci su poveli pogotkom Gustava u 15. minuti susreta, a s tim rezutlatom se otišlo na odmor. U drugom dijelu susreta Portugalci su zabili još dva pogotka, Moreira u 54. i Felix u 76. minuti za konačnih 3:0.

Nažalost, hrvatska obrana nije bila uspješna, u tri odigrana susreta primili su čak sedam pogodaka, a zabili tek dva.

Na Euro idu samo pobjednici skupina, a već prije ovog kola bilo je jasno da će prvo mjesto u skupini osvojiti Portugal. Nastupili su u izmiješanom sastavu i, nažalost, deklasirali Hrvatsku...