Slavili su favoriti skupine B u 2. kolu, Lyon u gostima, Schalke na domaćem terenu...

Ivan Rakitić igrao je za Schalke do 66. minute, a njegova je momčad oba pogotka postigla nakon njegovog izlaska iz igre. Jefferson Farfan razgalio je navijače Schalkea u Gelsenkirchenu vodećim pogotkom u 73. minuti, a u 85. minuti je Huntelaar postavio konačnih 2-0. Tada se jedan igrač Benfice spotaknuo na loptu, a Raul je odlično iskoristio situaciju, povukao loptu od sredine terena pa gotovo do kaznenog prostora, uposlio lijevo Jonesa koji je iz prve ubacio za Huntelaara, a ovaj je neumoljivo pogodio za konačnih 2-0.

Schalke se tako dokopao prvih bodova ove sezone u Ligi prvaka, a Lyon je u Tel Avivu upisao drugu uzastopnu pobjedu, nakon što je u 1. kolu slavio kod kuće baš protiv Schalkea 1-0.

Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za goste, a u 78. minuti, pri vodstvu ''lavova '' 2-0, hrvatski reprezentativni branič skrivio je penal fauliravši u svom kaznenom prostoru Douglasa da Silvu. Lovren je dobio i žuti karton, a minutu kasnije, u 79. minuti, nigerijski vratar domaćina Vincent Enyeama je zabio iz penala za 1-2.

Lyon je poveo 2-0 golovima brazilskog ljevokrilnog nogometaša Michela Bastosa. Prvi je zabio iz penala u 7. minuti, a njegov drugi gol u 36. minuti konkurirat će za najljepši gol Lige prvaka u cijeloj sezoni. Nakon kornera s lijeve strane, Ben-Dayan je izbio loptu iz kaznenog prostora, a Bastos je fantastičnim udarcem lijevom nogom s više od 20 metara zakucao loptu u gornji lijevi kut domaćeg vratara.

Lyon je utakmicu zaključio pogotkom BiH reprezentativca Miralema Pjanića u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Liga prvaka, 2. kolo skupine B:

Schalke – Benfica 2-0 (Farfan 73, Huntelaar 85)

Hapoel Tel Aviv – Lyon 1-3 (Enyeama 79 – 11 m / Bastos 7 – 11 m, 36, Pjanić 90+4)

Redoslijed: 1. Lyon 6, 2. Schalke 3, 3. Benfica 3, 4. Hapoel Tel Aviv 0