Nogometaši Chelseaja napravili su veliki korak ka plasmanu u drugi krug Lige prvaka. Pobjednički niz u skupini F nastavili su u Moskvi gdje su svladali domaći Spartak s 2-0...

Bio je to povratak Chelseaja na 'mjesto nesreće', stadion Lužnjiki na kojem su prije dvije godine izgubili u finalu ovog natjecanja nakon što je Manchester United bio precizniji u izvođenju jedanaesteraca.

Večerašnje će gostovanje na Lužnjikiju Londončanima ipak ostati u lijepom sjećanju, a posebno ruskom veznjaku Juriju Žirkovu. Svoj je prvi pogodak u dresu engleskog prvaka postigao u gradu iz kojeg je i stigao na Stamford Bridge. Bivši igrač CSKA-a zabio je nekadašnjem gradskom rivalu pravom 'bombom' lijevom nogom s 20-ak metara.

Dogodilo se to u 23. minuti, a dvadeset minuta kasnije svojim jubilarnim 50. golom u dresu Chelseaja Nicolas Anelka je zatvorio Rusima vrata pobjede. Primio je loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, riješio se Sergeja Paršivljuka i mirno matirao Andreja Dikana.

Spartak je u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje, ali ne i dovoljno kvalitetno da bi ugrozio pobjedu gostiju koji sada imaju devet bodova iz tri kola. Moskovljani su, pak, primili prve golove u Ligi prvaka ove sezone i ubilježili prvi poraz u skupini.

Nogometaši Marseillea na svom su Vellodromeu pobijedili slovačku Žilinu s 1-0. Francuski prvak tako se dokopao svoje prve pobjede i prvih bodova u elitnom klupskom nogometnom natjecanju, a Žilina je i dalje bez i jednog boda.

Jedini pogodak postigao je u 48. minuti Souleymane Diawara nakon kornera koji je izveo Lucho Gonzalez.

Marseille je imao 61% posjeda lopte i šest udaraca u okvir suparničkog gola, a Žilina samo jedan, pa se prema statističkim pokazateljima može zaključiti da je pobjeda domaćina sasvim zaslužena.