Menadžer Manchester Uniteda Alex Ferguson nakon pobjede u Milanu (3-2) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka u prvi je plan gurnuo svoga sjajnog napadača Waynea Rooneyja...

Rooney je s dva pogotka u drugom poluvremenu bio ključna figura pobjede Engleza na San Siru. Bili su mu to prvi golovi ove sezone u Ligi prvaka, ali u Premiershipu na kontu ima već 21 zgoditak ove sezone i uvjerljivo je prvi na listi strijelaca.

'Rooney stalno poboljšava svoju igru, a njegova je forma ove sezone fantastična. On je jedan od najboljih nogometaša svijeta u ovome trenutku', sipao je pohvale svome nogometašu Ferguson koji se potom osvrnuo i na samu utakmicu.

'Trebalo nam je dugo da se oporavimo nakon ranog gola Ronaldinha. Mislim da nismo zaslužili imati neodlučeni ishod na poluvremenu, ali tako se dogodilo i to nam je otvorilo mogućnost da zaigramo znatno bolje u drugom dijelu.'

Škotski strateg 'crvenih vragova' ne misli ipak da je njegova momčad već osigurala četvrtfinale. 'U nogometu uvijek postoji rizik. Zato moramo igrati na visokoj razini i ni na trenutak ne smijemo pomisliti da smo već u četvrtfinalu.'