VIDEO Oduševljeni Olić: Bila je ovo moja utakmica karijere!

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Ivica Olić ponio je prema mnogima epitet igrača utakmice 6. kola skupine A Lige prvaka, u kojem je njegov Bayern deklasirao Juventus u Torinu 4-1...

Konstantni prodori po lijevoj strani, konstantna prijetnja po gol Gianluigija Buffona, pogođena vratnica, iznuđeni jedanaesterac i postignuti gol prije zaslužene zamjene u 79. minuti, donijeli su Oliću savršenu ocjenu 1.

'Danas smo odigrali iznenađujuće dobar nogomet. Oduševljen sam što smo pobijedili. Cijeli je svijet gledao ovu utakmicu i vidio da Bayern može igrati dobar nogomet. Juventus je stvorio tek jednu polupriliku, ništa više. Sretan sam što sam zabio i što smo prošli dalje. Mislim da sada možemo nastaviti s ovakvim igrama', rekao je Olić, koji je ponio i epitet igrača utakmice prema glasovima čitatelja UEFA-ine internet stranice s prosječnom ocjenom 3.95 (raspon od 1 do 5).

'Bila mi je ovo najbolja utakmica u karijeri kad su u pitanju europska klupska natjecanja! Uvijek ću pamtiti Torino. Sam sam tražio zamjenu. Toliko sam se natrčao da sam mislio da ću umrijeti', otkrio je za Sportske novosti Ivica Olić.

Igra drugog hrvatskog nogometaša u redovima bavarske momčadi, Danijela Pranjića, od Bilda je valorizirana osrednjom trojkom. Pranjić je igrao do 73. minute, kada ga je zamijenio u Arjen Robben, a nakon njegove je asistencije Oliću u 30. minuti Bayern izborio jedanaesterac koji je kasnije sigurno realizirao vratar Hans-Jörg Butt.