Nogometaši Barcelone pobijedili su Šahtar u Donjecku i tako potvrdili plasman u polufinale Lige prvaka...

Trener Barcelone Josep Guardiola nije ništa prepustio slučaju, pa je na travnjak u ukrajinskom gradu izveo sve najbolje što ima u svojoj svlačionici. Dakako, ovom prilikom Barcelona nije mljela suparnika, kako to obično biva, već su odigrali pametnu i mirnu utakmicu u kojoj su držali suparnika na distanci i nisu dozvoljavali nikakve nepredviđene scene pred svojim vratima.

No, treba reći i da se na igračima Šahtara vidjelo da ne vjeruju u nikakvo čudo. Čak se nisu niti uspjeli nametnuti u igri, te nisu dominirali, makar su najavljivali da će jurišati prema pobjedi kako bi se što časnije oprostili od natjecanja.

Barcelona je nametnula miran ritam i tako se i igralo. U tom je pogledu najbolje reći da je lopta 62 posto vremena bila u nogama igrača katalonske momčadi.

Utakmica je odlučena jednim jedinim pogotkom. Pri samom kraju prvog dijela, u 43. minuti, Dani Alves je preko svoje desne strane uputio loptu prema sredini. Tamo ju je u naletu prihvatio Messi i unatoč tome što se i odbijala od nekih igrača Šahtara, ostala je u posjedu Argentinca koji je s deset metara lako pogodio prazan dio mreže Pjatova i tako odlučio pobjednika.

Bio je to već deveti pogodak Messija ove sezone u Ligi prvaka, u deset utakmica.

Barcelona je imala 15 udaraca prema suparničkim vratima, od čega šest u okvir. Šahtar je 12 puta pucao, a njegovi igrači su pet puta gađali u okvir vratiju.

Najbolju priliku za izjednačenje je u 84. minuti propustio Moreno, ali nije dobro reagirao pri udarcu sa samo nekoliko metara. U posljednjoj fazi utakmice prijetio je Barceloni i hrvatski reprezentativac Eduardo koji je ušao u igru u 58. minuti.

Podsjetimo da zbog ozljede bedrenog mišića za Šahtar nije nastupio njegov kapetan, hrvatski nogometaš Darijo Srna.

Recimo da će Barcelona u polufinalu igrati protiv pobjednika ogleda Real Madrid - Tottenham. Madriđani za 24 sata brane 4-0 iz prve utakmice u Madridu.