Dok je trener Stuttgarta bio ponosan, Guardiola je bio ljut…

Švicarski trener bundesligaša Stuttgarta Christian Gross bio je zadovoljan konačnim ishodom prve utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Barcelone (1-1), iako smatra da je njegova momčad na Mercedes-Benz Areni mogla i do pobjede...

'Znali smo da će biti teško igrati protiv Barcelone, ali bili smo kompaktni u obrani i nismo im dozvolili previše prilika. Mislim da smo u prvom poluvremenu mogli zabiti barem još jedan gol, ali u drugom su se poluvremenu stvari malo promijenile', rekao je Gross, čiji je Stuttgart u prvom poluvremenu imao prednost 1-0 golom Cacaua iz 25. minute, kao i još nekoliko kvalitetnih prigoda za povećanje vodstva.

'Mislim da je rezultat 1-1 protiv Barcelone uspjeh. Malo se momčadi može pohvaliti takvim rezultatom protiv njih', zaključio je švicarski strateg.

Njegov španjolski kolega na klupi Barcelone, Josep Guardiola, zadovoljan je na kraju bio samo rezultatom, ali ne i igrom svoje momčadi, posebno u prvom dijelu.

'Morali smo se mučiti. U drugom smo se dijelu oslobodili i na kraju ostvarili dobar rezultat. Ali ako želimo ići dalje u ovom natjecanju morat ćemo raditi naporno i poboljšati igru', kazao je Guardiola, čijoj je momčadi izjednačenje donio Zlatan Ibrahimović golom u 52. minuti.