Bivši branič zagrebačkog Dinama Dejan Lovren dočekao je svoj prvi pogodak u dresu Lyona. Istina, prvijenac neće pamtiti po dobrome jer je njegov klub poražen od Benfice s 4-3...

Rezultat loše dočarava dominaciju koju ju portugalski klub pokazao na svome Luzu u dvoboju 4. kola skupine B Lige prvaka. Lisabonski je klub vodio s 4-0 sve do 74. minute kada su gosti došli do zraka i smanjili pogocima Yoana Gourcuffa, Bafetimbija Gomisa i u sudačkoj nadoknadi nešeg Dejana Lovrena.

'Bili smo potpuno nadigrani, teško smo dolazili do lopte i omogućavali smo suparniku da stvara prilike. Poklonili smo Benfici sva četiri pogotka, a posebno smo naivni bili u prvom poluvremenu', požalio se trener Lyona Claude Puel.

Nažalost po Lovrena, unatoč pogotku, nogometni portal Goal.com proglasio ga je najgorim igračem na terenu, dobio je ocjenu 5.5.

'Na poziciji lijevog braniča koja mu nije uobičajena, Hrvat se mučio u početnoj fazi utakmice, ali uspio se ustabiliti. No, smiješni rani žuti karton (u 23. minuti, op. a.) stavio ga je pod nepotrebni pritisak, a njegovo grozno dodavanje otvorilo je put Benfici do drugog gola. Donekle se ispravio kasnim pogotkom glavom', stoji u objašnjenju Goal.coma.

I francuski su novinari pitali Puela za izvedbu povremenog hrvatskog reprezentativca.

'Dejana sam postavio u momčad zbog njegove igre glavom. Svoj je posao obavio najbolje moguće, ne mislim da je on razlog našeg lošeg prvog poluvremena', rekao je Puel.
Podršku suigraču pružio je i bosansko-hercegovački veznjak Miralem Pjanić.

'Dejan je postigao iznimno važan pogodak koji će mu podići samopouzdanje', naglasio je Pjanić.