Hrvatski reprezentativac ključni je igrač Bayerna u Ligi prvaka, a čelnici bavarskog kluba natječu se u pohvalama...

Ime Ivice Olića opet je skandirano na prepunoj Alianz Areni. Navijači Bayerna ga jednostavno obožavaju. Njegova borbenost i želja za pogotkom ne mogu nikoga ostaviti ravnodušnim, čak ni kritičare koji mu predbacuju manjak tehničke potkovanosti. Olić je protiv jakog Manchester United opet bio junak Bavaraca u Europi.

Hrvat iz Davora itekako se isplatio svom klubu koji ga je iz HSV-a doveo bez odštete. Prvi dio sezone Ola je bio ozlijeđen, a onda je u 5. kolu skupina Lige prvaka zabio jedini gol za pobjedu protiv Maccabija. Ta je utakmica Bayernu dala šansu, jer je Juventus poražen u Bordeauxu, a onda se dogodio veliki bljesak Ivice Olića i preokret cijele Bayernove sezone.

Znamo što Olić donosi momčadi. Nismo ga doveli iz Hamburga bez razloga. Uvijek sam govorio da je on veliko pojačanje za nas

- Karl-Heinz Rummenigge
Bavarci su munjevito prošli kroz Torino, pobijedivši s visokih 4:1 Juventus u izravnom obračunu europskih giganta za plasman u osminu finala. Olić je bio junak te utakmice s postignutim golom, izborenim 11-ercem i pogođenom vratnicom. Njemački novinari bili su oduševljeni te mu dali savršenu ocjenu 1.

Protiv Fiorentine Olić nije zabio, ali je zato asistirao Kloseu za onaj već opjevani pogodak iz debelog zaleđa kojeg Talijani neće prežaliti godinama. I onda je došla utakmica s Manchester Unitedom. Van Gaal je Olića i Pranjića izvadio nekoliko dana ranije protiv Stutgarta i to nakon što je iz njihove akcije Ola poentirao.

Kada su naša dva igrača izašla Bayern je počeo tonuti. U drugom poluvremenu dobio jedva komada i upisao prvi domaći poraz u Bundesligi ove sezone. Njemački novinari, ali i sam Olić, bili su prilično ljuti, a onda je nizozemski trener sve smirio objasnivši svoj potez čuvanjem Pranjića i Olića za okršaj protiv Alexa Fergusona.

Malo tko je u to vjerovao, a onda su Ola i Pranja zaista istrčali od prve minute. Olić je vjerovao da ga Van Gaal neće vaditi prije posljednjeg sučevog zvižduka. I Van Gaal je pogodio. Olićeva borbenost i upornost donijeli su Bayernu veliku i slatku pobjedu, a taj pogodak mogao bi bez polufinala ostaviti i veliki Manchester United.

Čak je i uvijek na pohvalama škrti Bayernov trener Louis van Gaal morao aplaudirati neumornom napadaču.

'Ivica Olić je uvijek oštar i odlučan. Na njega se uvijek može računati', rekao je Van Gaal, a Olić je uzvratio: 'Nadam se da sam sada dokazao treneru da mogu zabiti gol i u posljednjim minutama', komentirao je Olić.

Komentar na Olićevu igru dao je i Bayernov predsjednik Karl-Heinz Rummenigge: 'Znamo što Olić donosi momčadi. Nismo ga doveli iz Hamburga bez razloga. Uvijek sam govorio da je on veliko pojačanje za nas.'