Nogometaši Šahtara pobijedili su Romu 3:0 u uzvratu osmine finala Lige prvaka i potvrdili prolazak dalje...

S teškom misijom nadoknađivanja 3-2 poraza kojeg su doživjeli na svom Olimpijskom stadionu stigli su nogometaši Rome na Donbass Arenu. "Čudo" kojeg su priželjkivali nije se dogodilo, dapače, i Roma se može okrenuti nadmetanjima u domovini.

Priča je svoj rasplet u Donjecku počela dobivati u osamnaestoj minuti dvoboja kada ubacivanje Williana s lijeve strane u gol prenosi Tomaš Hübschman. Tračak nade Romini nogometaši dobili su tri minute potom kada je Armenac Henrih Mhitarjan u svom kaznenom prostoru na pod poslao Marca Boriella. Talijanski napadač sam je pristupio izvođenju najstrože kazne, gađao je u donji lijevi kut Andrija Pjatova, koji je udarac pročitao i blokirao.

Nakon propuštenog izjednačenja sve nade gostujuće momčadi ugasio je Philippe Mexes u 41. minuti drugim žutim kartonom. S igračem manje u polju i sa, za njih nepovoljnih 1-0 na semaforu, Roma je počela gubiti živce pa je pred sam kraj poluvremena De Rossi laktom i rukom u lice udario hrvatskog kapetana Šahtara Darija Srnu kojeg, pak, sudac Howard Webb ''nagrađuje'' žutim kartonom.

Srna, koji je odigrao cijelu utakmicu, bio je uobičajeno aktivan na travnjaku, a i zaslužan za Šahtarovo drugo vodstvo. Njegovo ubacivanje iz kuta stiglo je do Williana koji pogađa u gornji kut za 2-1. Zbilo se to u 58. minuti, dvije minute prije ulaska Eduarda da Silve na travnjak.

Posljednji gol u pobjedi Šahtara potpisao je baš napadač hrvatske reprezentacije. Igrala se 87. minuta dvoboja kada je Eduardo iskoristio lošu Rosijevu reakciju i lijevom nogom poslao loptu ispod Donija za Šahtarovu noć za pamćenje i najveći uspjeh kluba u Ligi prvaka. Već sam plasman Šahtara u nokaut fazu natjecanja bio je povijesni uspjeh momčadi koja je posljednja osvojila Kup UEFA-e, plasman među posljednjih osam dodatno će se slaviti.