VIDEO Čudo u Liegeu: Najgol kola LP-a zabio golman!

Sinan Bolat, 21-godišnji turski vratar spasio je Standard u petoj minuti sučeve nadoknade svojim golom, i to kakvim!

Standard i AZ Alkmaar borili su se u Liegeu za treće mjesto u H skupini u dvoboju posljednjeg, 6. kola Lige prvaka,. Domaćinima je za plasman u Europa ligu dostatan bio jedan bod, gostima je trebala pobjeda. I imali su je u rukama sve do pete minute sudačke nadoknade, kada je Bolat u zadnjim trenucima dvoboja prilikom jednog prekida krenuo u suparnički šesnaesterac. Na dobar centaršut reagirao je u maniri rasnog strijelca, te je loptu glavom pospremio pod gredu svog kolege, vratara AZ Alkmaara Sergija Romera za konačnih 1-1!

'Svi su me suigrači potjerali naprijed u zadnjim sekundama utakmice, jer više doista nismo imali što izgubiti. Naravno, nadaš se da ćeš zabiti gol, ali se to najčešće ipak ne dogodi. No, stigao je briljantni centaršut. Uh, kako sam bio sretan kada sam vidio da je lopta završila u mreži. Bogu ide najveća zahvala za moj gol. Baš smo imali sreće na kraju. Ovo je bio moj prvi gol u karijeri. Fantastično!', pričao je uzbuđeni Bolat.

Tako su u šestom kolu Lige prvaka čak dvojica vratara upisali svoja imena u popis strijelaca. 24 sata prije Bolata, poentirao je i Bayernov vratar Hans-Jörg Butt protiv Juventusa, ali on ipak iz jedanaesterca kojeg je izborio Ivica Olić. No, dok je gol Butta pao iz penala, Sinanov je zbilja bio spektakularan, jedan od najatraktivnijih u 6. kolu Lige prvaka...