Nogometaši Barcelone uvjerljivo su u Ateni nadigrali Panathinaikos u dvoboju petog kola D-skupine Lige prvaka. Završilo je 3-0 za goste, koji su pobjedom osigurali prvo mjesto u skupini...

Pedro Rodriguez zabio je u 27. i 69. minuti za katalonsku momčad, dok je na 2-0 u 62. povisio Lionel Messi.

Zabio je veliki Argentinac svoj jubilarni 150. gol u dresu Barcelone, od čega 31. u Ligi prvaka, čime je prestigao Brazilca Rivalda, s kojim je dosad dijelio titulu najučinkovitijeg Barçina strijelca u eurokupovima.

Od 150 golova postignutih za Barcelonu u službenim nastupima 101 je ligaški, 31 iz Lige prvaka, 11 iz Kupa kralja, pet iz Španjolskog superkupa i dva sa Svjetskoga klupskog prvenstva.

Konačno, Argentincu je ovo bila deseta uzastopna utakmica u kojoj je zabio barem jedan pogodak.

Za drugo će se mjesto u 1/16 finala iz skupine D u posljednjem kolu za dva tjedna boriti Rubin i København nakon što je ruska momčad u Kazanu pobijedila Dance pogotkom iz druge minute sudačke nadoknade prvog poluvremena.

U posljednjem kolu Barcelona na Nou Campu dočekuje Rubin, dok København u Kopenhagenu igra s Panathinaikosom. Pobjeda bi Dancima donijela veliki uspjeh.