Luis Suarez ponovno je pokazao svoju ćudljivu narav.

Osim dvoboja Dinama i Šerifa 3. pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka najviše je obilježio dvoboj grčkog PAOK-a i Ajaxa. Grci su kući donijeli pozitivan rezultat iz Amsterdama (1:1) te su se nadali prolazu. Sve je krenulo odlično za domaće, Vierinha je zabio u 16. minuti za vodstvo. No, Ajax se probudio u nastavku te u razmaku od 48. do 55. minute golovima Suareza, De Jonga i Lindgrena preokrenuo na 3:1. No, do kraja se odvijala drama, Salpingidis je već u 56. minuti smanjio na 3:2.

Junak Ajaxa, vratar Stekelenburg, do kraja je obranio i jedanaesterac Grcima. A koliku toliku utjehu Grcima u prvoj minuti sudačke nadoknade dao je Ivić pogotkom za 3:3, no zbog više golova u gostima Ajax je otišao u posljednje pretkolo Lige prvaka. Utakmicu je obilježio i novi eksces Luisa Suareza, koji je burno negodovao na odluku trenera Martina Jola kada ga je izvadio iz igre.

Rezultati uzvratnih dvoboja 3. pretkola Lige prvaka:

HJK Helsinki - Partizan * 1:2 prva utakmica 0:3
Zenit* - Unirea Urziceni 1:0 - (0:0)
FC Kopenhagen* - BATE Borisov 3:2 - (0:0)
MSK Žilina* - Liteks Loveč 3:1 - (1:1)
Lech Poznan - Sparta 0:1 (0:1)
Red Bull Salzburg* - Omonia Nikozija 4:1 (1:1 )
KAA Gent - Dinamo Kijev* 1:3 - 0:3 (OGNJEN VUKOJEVIĆ igrao cijelu utakmicu za Dinamo)
Fenerbahče Istanbul - Young Boys Bern* 0:1 (2:2)
Celtic Glasgow - Sporting Braga* 2:1 (0:3)
PAOK Solun - Ajax Amsterdam* 3:3 (1:1)
Rosenborg Trondheim* - AIK Stockholm 3:0 (1:0)