Nogometaši Valencije i Schalkea odigrali su na Mestalli, u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, bez pobjednika 1-1...

Takav kraj prvog ogleda više može zadovoljiti njemačku momčad koja je izdržala ovo gostovanje bez poraza, a pritom je i postigla pogodak. No, u svakom slučaju, drama oko imena kluba koji prolazi dalje se tako seli u Gelsenkirchen.

Schalke za ovaj rezultat može najviše zahvaliti svojoj dvojici španjolskih nogometaša. Naime, Jurado je probio desnu stranu i ubacio loptu u šesnaesterac. Od Navarra je u reakciji mnogo brži bio iskusni Raul koji je primio loptu i sa sedam-osam metara, malo iskosa, svladao domaćeg vratara Guaita.

U toj 64. minuti je to značilo izjednačenje rezultata na 1-1, što je nakon svega viđenog na Mestalli i pošten rezultat. Obje su momčadi imale nekoliko izglednih prilika i na kraju su zaslužile, svaka po pogodak.

Inače, Valencia je do vodstva došla već u 17. minuti. Desnom stranom je prošao Mathieu, a nespremna obrana Schalkea je ostavila samoga Soldada kojem nije bilo teško prevariti Neuera.

Prije tog pogotka Soldada Schalke je imao odličnu šansu preko Huntelaara, a vrlo brzo nakon primljenog gola su pogodili i gredu. No, prijetila je i Valencija, a dvije odlične šansu su imali Soldado i Banega.

Na kraju recimo da je pomalo bespotrebno u 90. minuti drugi žuti karton dobio igrač Schalkea Lukas Schmitz. Za Roberta Soldada je ovo bio već šesti pogodak ove sezone u Ligi prvaka, a za Raula treći.