Kiks Chelseaja

Valencia zabila drugi najbrži pogodak u povijesti Lige prvaka!

Genk je postigao prvi gol u ovogodišnjem izdanju nogometne Lige prvaka u sklopu 4. kola, a na utakmici Valencije i Bayera iz Leverkusena postignut je drugi najbrži pogodak u povijesti natjecanja...

U skupini E Genk je iznenađujuće na svom travnjaku odigrao 1-1 s favoriziranim Chelseajem i tako londonskom klubu uskratio osiguranje plasmana u nokaut fazu natjecanja, dok je Valencia na Mestalli savladala Bayer Leverkusen 3-1 i tako se vratila u igru za plasman dalje.

Chelsea je poveo već u 25. minuti golom Ramiresa nakon asistencije Fernanda Torresa, a do kraja poluvremena imali su "bluesi" veliku priliku za povećanje vodstva budući je u 40. minuti Thomas Buffel igrao rukom u kaznenom prostoru, te je dosuđen jedanaesterac za goste. No, David Luiz nije bio siguran izvođač i njegov je udarac s bijele točke zaustavio vratar László Köteles.

Chelseaju se na kraju propuštena prilika obila o glavu, a u 61. minuti Genk je izjednačio golom Jellea Vossena nakon lijepe asistencije Fabiena Camusa s lijeve strane.

Genku je postignuti gol bio premijerni ove sezone u najjačem klupskom nogometnom natjecanju, pa je tako zagrebački Dinamo trenutno ostao jedina momčad u Ligi prvaka koja dosad nije postigla gol.

Valencia je do pobjede nad "apotekarima" stigla golovima Jonasa, Roberta Soldada i Adila Ramija, dok je za Nijemce jedini gol zabio Stefan Kießling. Iz tog susreta valja izdvojiti gol Jonasa koji je zabio nakon samo 10,5 sekundi susreta na Mestalli u sklopu 4. kola skupine E. Iskoristio je pogrešno ispucavanje vratara "apotekara" Bernda Lena i poslao loptu u mrežu odmjernim udarcem ljevicom. Brazilski napadač Valencije time se upisao u povijesne knjige nogometne Lige prvaka kao strijelac drugog najbržeg gola ikad.

Najbrži postignuti gol djelo je Nizozemca Roya Makaaya koji je zabio nakon samo 10,02 sekunde za Bayern u utakmici osmine finala protiv Real Madrida igrane 2007. godine.

U skupini F Arsenal i Marseille su remizirali na Emiratesu u utakmici bez golova, dok je Borussia Dortmund na svom Signal-Iduna-Parku slavila nad Olympiacosom 1-0 golom Kevina Großkreutza iz sedme minute.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Borussiju do 76. minute kada ga je zamijenio Jakub Blaszczykowski. Do ovog susreta Borussia je imala tek jedan bod, pa je ovom pobjedom preskočila Olympiacos na trećem mjestu i vratila se u igru za prolaz dalje. Vrh skupine predvodi Arsenal s osam bodova, bodom više od Marseillea.