Ivica Olić odigrao je najbolju utakmicu karijere na Gerlandu, a Bayern lako prošao u finale Lige prvaka…

Bayern je uspio. Nakon dugih devet godina ponovo se plasirao u finale Lige prvaka, i 22. svibnja na Santiago Bernabeu borit će se za naslov europskog prvaka, protiv Barcelone ili Intera. Nakon dugo vremena Hrvatska će imati svoje predstavnike u finalu, i to kakve: Ivica Olić fantastičnom je igrom pogurao svoj klub do velikog finala, a izvrstan je bio i Danijel Pranjić cijele sezone.

Nakon teških pobjeda nad Fiorentinom i Manchester Unitedom, Bayern u polufinalu nije imao dostojnog suparnika. U uzvratnoj utakmici na Gerlandu nije dao nikakve šanse domaćinu, a naš se Ivica Olić proslavio s tri pogotka, te tako stigao do 7 postignutih golova u elitnom klupskom nogometnom natjecanju ove sezone. Bolji od njega samo je Leo Messi.

Bavarci su od prve minute jurnuli žestoko, i već u prvih deset minuta Muller je imao dva zicera no nije uspio dotući domaćine. Iako su promašivali, nogometašima Bayerna to se nije osvetilo, jer Lyon je bio potpuno inferioran. U 26. minuti Muller je probio bok, ubacio za Olića, a naš se napadač okrenuo, prevario obranu i Llorisa te rutinski zabio. Tada je postalo jasno da će njemački klub u finale, jer imao je i 1:0 iz Muenchena, a domaćini nisu izgledali kao netko tko bi mogao biti u stanju napraviti veliki preokret.

U drugom dijelu nastavila se dominacija Bayerna. U 57. minuti Cris je dobio drugi žuti karton nakon što je provocirao suca i igra domaćin tada se raspala. U 67. minuti sjajni Olić ponovo je zabio, na asistenciju Altintopa koji mu je dao idealnu loptu u prostor. U 78. minuti Ola je upotpunio hat-trick golom glavom iz blizine, nakon nabacivanja Mullera. Zaista briljantna večer hrvatskog napadača. Još od doba Dade Prše niti jedan naš igrač nije igrao tako važnu ulogu u Ligi prvaka!

Bayern je do kraja susreta nastavio dominirati, a Altintop je mogao zaokružiti pobjedu Bavaraca, no veliku šansu upropastio je šutom preko gola. Ivicu Olića Van Gaal nije vadio iz igre svih 90 minuta, nagradivši ga tako za dobru igru, a Danijel Pranjić nije nastupio zbog suspenzije.

Luis Van Gaal 1995. je osvojio ovo natjecanje s Ajaxom, a ako bi mu to pošlo za rukom i s Bayernom, postao bi treći trener u povijesti natjecanja koji je osvojio Ligu prvaka s dva različita kluba. Šansu još ima i Mourinho...