Liga prvaka: Inter i Barca pobjedama do prolaza

Završeno je natjecanje po skupinama Lige prvaka. Barcelona i Inter ništa nisu prepustili slučaju.

U direktnim dvobojima za osminu finala Inter i Barcelona pobjedama su osigurali nastup u osmini finala Lige prvaka. Inter je na San Siru pobijedio ruski Rubin s 2:0. Domaćin je poveo u 32. minuti, nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju Balottelli je sjajno petom pronašao Eto'a koji je ljevicom zakucao loptu u mrežu. Konačnih 2:0 postavio je Balottelli sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 64. minuti. Od jačine udarca lopta je mijenjala smjer te prevarila ruskog golmana.

Iako je Inter imao više prigoda i zasluženo slavio, i Rusi su odigrali hrabru utakmicu, no nedostajala im je dobra realizacija. I u samoj završnici utakmice Rusi su mogli smanjiti razliku. Prvo je u 75. minuti Kasajev na tri metra od gola driblao umjesto da puca, a isti igrač se dvije minute prije kraja našao sam pred Juliom Cesarom ali mu je udarac bio lak plijen za domaćeg vratara.

U drugom susretu skupine Barcelona je u gostima svladala Kijevski Dinamo s 2:1 i kao prvoplasirana momčad izborila osminu finala. No, već u prvoj minuti Milevski je nakon ubačaja iz prekida doveo Kijevljane u vodstvo. Ipak, dominanta Barca izjednačuje preko Xavija u 32. minuti. Bod bi Kijevljanima donio treće mjesto i Europsku ligu, ali to se nije dogodilo. Neobranjiv udarac Messija iz slobodnog udarca u 86. minuti odbio se od prečku i završio u mreži. Gol kojim je Dinamo pao na posljednje mjesto u skupini a Rubin otišao u Europsku ligu.

Barcelona je skupinu završila na prvom mjestu sa 11 bodova a Inter kao drugi sa dva boda manje. Rubin je na kraju treći s 6 bodova, a Dinamo Kijev je posljednji sa 5.

Liga prvaka, 6. kolo:

Skupina F:
Inter - Rubin 2:0 (Eto'o 32, Balottelli 64)
Dinamo Kijev - Barcelona 1:2 (Milevski 1/Xavi 33, Messi 85)

Tijek utakmice Inter - Rubin:

(KRAJ 2:0)

88' - Rusi su opasno priprijetili, Semak je progurao loptu do Kasajeva, no na kraju ponovno laka obrana Julia Cesara.

75' - OOOHHHH - Papreno je bilo u Interovom šesnaestercu, Kasajev je umjesto da puca s 3 metra previše driblao i na kraju dodao loptu suigraču koji je bio u zaleđu.

73' - OOOOHHHH - Inter je mogao riješiti sve nedoumice, Sneijder je sjano pucao ali lopta mu se odbila od vratnice van.

66' - Balottelli je mogao do drugog gola, no prekasno je uklizao u pet metara.

64' - GOOOOOL 2:0 - Balottelli!!!!! Kakav pogodak mladog Interovog napadača. Izveo je slobodan udarac s nekih 25 metara, a lopta je zbog jačine udarca mijenjala smjer te prevarila ruskog vratara. Inter je nadomak prolazu...

61' - OOOOHHH - Balottelli je primio loptu nečuvan na pet metara, ali loše pucao ljevicom pokraj vrata.

59' - Cabiasso je sjajno potegao ljevicom ali ruski vratar paradom izbacuje loptu u korner.

52' - OHHHH - panika u Interovoj obrani, lopta se odbijala kroz šumu nogu na 3 metra od gola,  Julio Cesar nekako ju je na kraju ispucao u aut. Odmah iza toga iz kornera Nobua je ostao sam i pucao vrlo loše lijevom nogom.

49' - Sjajna akcija za Rubin. Iz kornera oštra lopta na rub šesnaesterca, Karadeniz je ostao nečuvan no udarac je otišao iznad grede.

(Poluvrijeme 1:0)

45+2 - OOOOHHHH - Rubin se otvorio a Inter iz kontre zamalo povisio vodstvo. Eto'o je sjajno uposlio Maicona koji s 20 metara puca snažno ali ruski vratar uspio je iz drugog pokušaja izbaciti loptu u korner.

42' - Nakon duže vremena malo uzbuđenja, domaći su dobro kombinirali, lopta je na kraju došla do Sneijdera koji je pucao s vrha šesnaesterca, lopta je prošla pola metra iznad prečke.

33' - Barca je izjednačila preko Xavija u drugom susretu skupine. Zasad dalje idu Barca i Inter.

32' - GOOOOOL - Zanetti je ušao u kazneni prostor, driblao, izgubio loptu, ali se lopta nekako odbila do Balotellija koji petom sjajno pronalazi Eto'a, a Kamerunac zakucava ljevicom za vodstvo Intera.

30' - Rijazancev je prošao Zanettija na boku, opasno centrirao u sredinu ali ipak previsoko za sve igrače.

24' - Prilika za goste, Murawski je pucao iz voleja, lopta pogađa Lucia u zgrčenu ruku, ali nema govora o jedanaestercu.

18' - Sjajna akcija gostiju, dubinsku loptu u Interovom šesnaestercu dočekao je Karadeniz, iz prve je opalio no Julio Cesar izbio je loptu u korner. Nakon kornera još jedan opasan ubačaj Rusa, no lopta je prošla sve igrače.

14' - Samuel zbog ozljede zadnje lože mora van, u igru ulazi Cordoba.

8' - OOOOHHHH - Balottelli se dobro oslobodio obrambenog igrača ali udarac ide ravno u ruke Rižikova.

7' - Maicon je ubacio opasno u kazneni prostor Rubina, ali gostujuća obrana izbila je loptu u korner.

1' - Tek što je počelo, loše vijesti za Inter i Rubin, Dinamo Kijev vodi pogotkom Milevskog protiv Barce. U slučaju pobjede Kijevljana Inter i Rubin moraju slaviti žele li proći dalje, remi im ne odgovara.

Sve je spremno za početak utakmice na San Siru.

Sastavi:

Inter: Julio Cesar, Zanetti, Samuel, Lucio, Maicon, Motta, Sneijder, Stanković, Milito, Balottelli, Eto'o.

Rubin: Rižikov, Popov, Cesar Navas, Salukvadze, Kalešin, Murawski, Semak, Noboa, Rijazancev, Karadeniz, Dominguez.