Uvjerljivim trijumfom nad Juventusom Bayern je izborio plasman u osminu finala Lige prvaka. Olić je bio taj koji je slomio 'Staru Damu'...

Bayern je spasio europsku sezonu, i to u velikom stilu. Van Gaalove trupe odigrale su svoju najbolju utakmicu ove jeseni baš kad je bilo najvažnije, u odlučujućem obračunu protiv Juventusa u Torinu. Ono što je najljepše, prvo ime susreta, daleko najbolji nogometaš na terenu bio je naš Ivica Olić, neumorni trkač, konstantna napast za obranu 'Stare Dame', igrač koji je zaslužan za prva dva pogotka Bayerna. Nastavlja se tako velik povratak Ivice nakon teške ozljede koja ga je udaljila s terena prethodnih nekoliko mjeseci.

S druge strane, Juventus je doista razočarao. Osim jednog trenutka genijalnosti Francuza Trezegueta talijanska momčad nije pokazala apsolutno ništa i trener Ciro Ferrara zasigurno će biti razapet u lokalnim medijima nakon ovakvog debakla.

Susret je bio sasvim jednostran. U prvom poluvremenu Bayern je dominirao od prve do zadnje minute. Naš reprezentativac Ivica Olić briljirao je, bio konstantna opasnost, a u 12. minuti na nabacivanje Schweinsteigera glavom je pogodio stativu.

Dvaput je opasno pucao i sam 'Schweini', jednom Gomez, a Olić je još dvaput glavom mogao zabiti, no lopta nije htjela u okvir gola. U 19. minuti David Trezeguet kaznio je promašaje Bavaraca i fantastičnim volejem iz trka pogodio mrežu Butta. Juve je tako poveo i približio se prolasku u osminu finala, no još je pregršt vremena bilo do kraja.

Tko bi rekao da će upravo golman Bayerna Hans Joerg Butt izjednačiti! Upravo se to dogodilo: Olić je u 30. minuti izborio penal nakon nespretnog prekršaja Caceresa, a vratar je u stilu hladnokrvnog napadača s bijele točke poslao loptu u jednu stranu, a Buffona u drugu. Do kraja prvog dijela nastavila se dominacija gostiju, 'Stara Dama' jedva je čekala odmor i dočekala ga s još aktivnim rezultatom 1:1.

U drugom dijelu Bayern je krenuo furiozno. U 51. minuti probudio se i naš drugi reprezentativac Danijel Pranjić, koji je s ruba kaznenog prostora opasno opalio, ali pokraj gola. Već u sljedećoj minuti najbolji igrač utakmice Ivica Olić donio je prednost Bayernu, nakon što je u mrežu pospremio jednu odbijenu loptu nakon udarca glavom Marija Gomeza, i Bavarci su se potpuno zasluženo našli u dobitnoj poziciji.

Juve nije bio u stanju uzvratiti Van Gaal je zamijenio naša oba reprezentativca u samoj završnici, da bi u 83. minuti Van Buyten glavom nakon kornera potvrdio trijumf Bavaraca, a Timoščuk u sudačkoj nadoknadi zabio je četvrti gol preciznim udarcem iz daljine za potpunu katastrofu Ferrarine momčadi.

U drugom susretu skupine A nije bilo iznenađenja. Bordeaux je okrunio svoju savršenu europsku jesen još jednom pobjedom, na gostovanju kod Maccabija u Haifi.

Izraelci su pali u 13. minuti, kada je pobjednički pogodak zabio Jussie, za potvrdu prvog mjesta u skupini i dokaz velike kvalitete.

>> Rezultati i tablice Lige prvaka

Nakon šest odigranih kola malotko se nadao da će tablica grupe A ovako izgledali, ali dogodilo se: Bordeaux odlazi u osmini finala sa prve pozicije, uz fantastičnih 16 osvojenih bodova. Dalje ide i Bayern koji je u zadnjem kolu prešao Juve i izbacio za u Europsku ligu. Maccabbi je završio bez osvojenog boda ali sigurno ne žali zbog nastupa u ovogodišnjoj Ligi prvaka...

Liga prvaka, 6. kolo, rezultati:

Skupina A

Juventus - Bayern 1:4 (Trezeguet 19 / Butt 30p, Olić 52, Van Buyten 83, Timoščuk 90+2)

Maccabbi H. - Bordeaux 0:1 (Jussie 13)