VIDEO Velik je taj Mourinho: Inter deklasirao Barcu!

Težak udarac doživjela je Barcelona na San Siru. Mourinhova momčad slavila je s 3:1, uz briljantnu igru...

Jose Mourinho fenomenalan je trener, vjerojatno trenutno najbolji na svijetu. Nakon što je briljantnom taktikom izbacio Chelsea iz Lige prvaka, isto je ponovio protiv Barcelone u prvoj utakmici polufinala. Katalonske zvijezde izgledale su neprepoznatiljive i Inter je stigao do uvjerljivog 3:1 trijumfa na San Siru, koji mu daje velike šanse za ulazak u finale elitnog klupskog nogometnog natjecanja.

Inter je od prve minute izvrsno stajao na terenu i u nekoliko navrata opasno zaprijetio golu gostiju, no Argentinac Milito promašio je ono što inače ne promašuje. U 19. minuti Mourinhova momčad ipak je doživjela šok: Ibrahimović je probio stranu, idealo uposlio Pedra koji sigurno zabija za prednost Barce.

Portugalac bi vrlo lako mogao postati treći trener u povijesti Lige prvaka koji je osvojio natjecanje s dva različita kluba ako ovako nastavi. Capellu je to prvom uspjelo, Hitzfeldu drugom.

Guardiolina momčad nakon vodstva nije izgledala ništa bolje, dapače. Krateri u obrani bili su ogromni, u pojedinim trenucima izgledali su Katalonci i pomalo smiješno. Tako je u 30. minuti Sneijder ostao sam kao duh na deset metara i s lakoćom izjednačio rezultat.

U drugom dijelu Inter je krenuo silovito i jednu kontru Brazilac Maicon pretvorio je u vodstvo Nerazzura, na asistenciju Milita. Briljantnu večer upotpunio je sam Argentinac u 61. minuti, kojem nije bilo teško zabiti sa pet metara nakon što ga je glavom uposlio sjajni Wesley Sneijder.

Do kraja dvoboja Barca je pritisla, u nekoliko navrata bila i blizu drugog pogotka, no Pique, Maxwell i ostali previše su petljali unutar kaznenog prostora, a ovakvom Interu nemoguće se uštetati u gol. Snedijer je imao priliku zabiti i četvrti gol za Inter, ali se spetljao u ključnom trenutku. Sve u svemu, 3:1 pobjeda Mourinhovih trupa apsolutno je zaslužena, a da je bila i viša ne bi bilo nezasluženo.

Bio je to najteži poraz za Barcelonu otkad ju je Guardiola preuzeo, i definitivno najveća pobjeda Mourinha otkad je na čelu Intera. Portugalac bi vrlo lako mogao postati treći trener u povijesti Lige prvaka koji je osvojio natjecanje s dva različita kluba ako ovako nastavi. Capellu je to prvom uspjelo, Hitzfeldu drugom.

Već za tjedan dana ponovo ćemo gledati Barcu i Inter, ovaj put na Camp Nouu. Prednost 3:1 Talijanima ne garantira ništa, ali ako ponove igru protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu, sigurno će 22. svibnja u Madridu jurišati po veliku titulu.