VIDEO Inter prvak Europe: Sjajni Milito dotukao Bayern!

Nakon 45 godina Inter je ponovo na krovu Europe, zahvaljujući golovima Milita u finalu Lige prvaka protiv Bayerna!

Nerazzuri su konačno došli na svoje. Prvi put nakon 1965. godine Inter je prvak Europe, treći put u svojoj povijesti. U finalu Lige prvaka bila je to još jedna briljantna večer Mourinhove momčadi, koja je na putu do titule potukla do nogu favorizirane Chelsea i Barcelonu, a onda i Bayern koji nije imao izgleda protiv taktički savršeno posloženog protivnika.

U velikom finalu, pred prepunim stadionom Santiago Bernabeu, Inter je načeo Bayern u 35. minuti. 30-godišnji Argentinac Diego Milito izbio je sam pred Butta nakon asistencije Sneijdera i sigurno zabio za vodstvo Nerazzura. Bila je to praktički prva prava prilika na utakmici. Do kraja prvog dijela Sneijder je mogao dotući protivnika, ali njemački golman obranio mu je šut iz blizine.

Inter ima Milita, a Bayern Mullera. U gotovo identičnoj situaciji u kakvoj je bio Milito kad je zabio pogodak, Muller je pucao dosta loše i pogodio Julija Cesara u nogu, na početku drugog dijela. Bila je to skupa pogreška, jer Diego Milito ponovo je zabio u 70. minuti, nakon sjajne solo akcije u kojoj je slomio Van Buytena i pogodio pokraj Butta. Argentinac je u klub došao iz Genoe na početku sezone, a svojim golovima odlučio je finale talijanskog Kupa, ključni dvoboj posljednjeg kola Serie A protiv Siene, a evo i finale Lige prvaka. Sezona iz snova za ovog sjajnog napadača.

Inter je do kraja susreta s lakoćom održao veliku prednost i stigao do najvećeg klupskog trofeja u nogometu. U plavo-crnim dresovima najbolji su bili Sneijder, Eto'o, Cambiasso, Julio Cesar i naravno junak Diego Milito. Kod Bayerna je fantastično odigrao Robben, bio prava napast na desnoj strani, no svi drugi su podbacili. Ivica Olić igrao je do 73. minute, no nije se mogao nositi s Lucijom i Samuelom, koji su ga sjajno čuvali. Danijel Pranjić nije dobio priliku u finalu.

Osvojenim naslovom Jose Mourinho pridružio se Ernstu Happelu (Feyenoord, HSV) i Ottmaru Hitzfeldu (dortmundska Borussia, Bayern), jedinim trenerima s naslovima u elitnom europskom klupskom natjecanju koji su slavili vodeći različite momčadi do konačnog trijumfa. Ova utakmica možda je bila i posljednja za Josea Mourinha na klupi Intera. Trener koji je osvojio Ligu prvaka s Portom 2004. godine, a ove ponovo otišao do kraja, vrlo bi lako sljedeće sezone mogao biti na kormilu madridskog Reala.

Liga prvaka ovime je završena. Trofej odlazi u Milano, najbolji strijelac bio je Lionel Messi s 8 postignutih golova, a kao i u prethodnim izdanjima branitelj naslova nije uspio obraniti titulu...

Tijek utakmice:

Kraj - Inter je prvak Europe nakon 45 godina! Potpuno zasluženo, jer je na tom putu sredio Chelsea, Barcu i Bayern! Mourinho je ponovo na vrhu svijeta!

90. minuta - još tri minute sudačke nadoknade

85. minuta - Robben je ubacio oštru loptu koja je prošla pokraj svih i završila u autu. Sve manje vremena za Bayern...

78. minuta - brutalan startan Van Bommela na Milita donio mu je žuti karton

73. minuta - Olić koji nije odigrao jednu od svojih velikih utakmica izlazi iz igre, u igri je Mario Gomez

70. minuta - gooool za Inter! Kakav pogodak Milita! Probio se lijevom stranom, slomio Van Buytena, prešao ga i zabio u suprotni kut Butta! Inter je jako blizu tituli!

66. minuta - fantastičan 'suhi list' Robbena, Julio Cesar se baca i brani!

65. minuta - još jedan slobodnjak Sneijdera, još jedna vrlo sigurna obrana Butta. Akciju prije Mullera je iz voleja puca u izglednoj situaciji, ali Cambiasso je to glavom skinuo

62. minuta - izlazi Altintop, ulazi Miroslav Klose

60. minuta - Altintop je lukavo pucao iz pozicije za centaršut izravno po golu, no Julio Cesar je spreman

54. minuta - Altintop! Igrala se obrana Intera, Turčin im je ukrao loptu, oštro tukao iskosa, no pokraj vratnice Julija Cesara

47. minuta - Milito sjajno probio bok, vratio za Pandeva koji dobro puca, ali Butt se baca i skida loptu ispod grede!

46. minuta - Muller promašio zicer utakmice na početku drugog dijela! Izašao je sam pred Julija Cesara, ali brazilski golman mu skida nogom

Poluvrijeme - Inter zasluženo vodi nakon prvih 45 minuta golom Milita, a Sneijder je propustio priliku dotući protivnika. Bayern u drugom dijelu morat će žešće napasti ako želi osvojiti Ligu prvaka

45+1 minuta - Van Bommel puca po zemlji, lopta odlazi malo pokraj gola

43. minuta - kakva prilika za Inter! Milito je sad proigrao Sneijder, ovaj bio sam ispred Butta, pucao, ali njemački golman brani!

41. minuta - Robben ulazi s krila u sredinu, žestoko puca, no dosta neprecizno

35. minuta - gooool za Inter! Fantastična akcija Julija Cesara, Sneijdera i Milita. Nizozemac je savršeno proigrao Argentinca koji silovita zabija pokraj nemoćnog Butta! Inter vodi u Madridu!

32. minuta - Muller je našao prostora na 20 metara, ali šutira preko gola

30. minuta - Robben je ukrao loptu Chivuu, ovaj ga pokosio i dobio žuti karton

25. minuta - Demichelis je žestoko startao s leđa na Milita, Webb mu pokazuje žuti karton. Iz slobodnjaka Sneijder puca, Button opet na pravom mjestu

23. minuta - konfuzija u obrani Intera, Robben je došao do lopte na rubu 16-erca, ali onda jako loše pucao

19 minuta - silovit udarac Sneijdera iz slobodnjaka! Lopta je na putu do gola zapela za glavu Altintopa, ali Butt se baca i sigurno brani

16. minuta - Van Buyten traži igranje rukom Maicona u kaznenom prostoru, Webb pušta da se igra dalje

10. minuta - Robben je sjajno probio stranu, ubacio za Olića, ali naš napadač puca pokraj gola iz teške pozicije

5. minuta - prva ozbiljna akcija, Sneijder, Milito i Pandev zakuhali su šansu pred golom, ali Bavarci su uspjeli očistiti

1. minuta - veliko finale je počelo! Inter je bolje startao i ima inicijativu

Ovogodišnja Liga prvaka stigla je do posljednjeg čina. Bayern naših Ivice Olića i Danijela Pranjića juriša po svoju petu titulu europskog prvaka, dok s druge strane Inter želi svoju treću. Od prve minute za Bayern je krenuo Ivica Olić, dok je Danijel Pranjić susret započeo na klupi za pričuve.

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber - Robben, Van Bommel, Schweinsteiger, Altintop - Müller, Olić.

Inter: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - Zanetti, Sneijder, Cambiasso - Eto'o, Milito, Pandev.

Sudac: Howard Webb (Engleska)