Spreman za Romu: Eduardo zabio drugi dan zaredom!

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo zabio je dva gola iz penala u dvjema prijateljskim utakmicama koje je njegov Šahtar odigrao u sklopu mini-priprema u turskoj Antalyji…

U petak je Šahtar pobijedio svog rivala iz ukrajinskog prvenstva Vorsklu iz Poltave s 3-2. Eduardo je odigrao cijelu utakmicu, te je u 30. minuti postigao pogodak iz penala za vodstvo Šahtara 1-0. Kapetan momčadi iz Donjecka Darijo Srna odigrao je prvo poluvrijeme.

Dan ranije je Šahtar pobijedio kineski Jiangsu Sainty s 5-0. U toj utakmici je Šahtarov trener Mircea Lucescu na teren poslao dvije različite postave u dva poluvremena. Srna nije igrao, dok je Dudu zaigrao u prvom poluvremenu i zabio gol u 44. minuti iz penala. Lucescu ga je proglasio najboljim igračem prvog poluvremena.

U subotu će Šahtar odigrati još jednu pripremnu utakmicu u Turskoj, protiv Spartaka iz Nalčika. Nakon toga će se ukrajinski prvak vratiti u Donjeck.

Šahtar će 3. ožujka gostovati kod Sevastopolja u 20. kolu ukrajinskog prvenstva. Podsjećamo, Srnin i Eduardov klub uvjerljivo vodi na ljestvici s 52 boda, 12 više od kijevskog Dinama.

Nakon toga će Šahtar 8. ožujka ugostiti Romu u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Podsjećamo, Šahtar je u Rimu slavio pobjedu s 3-2…