VIDEO Chelsea zakinut za 11-erac: 'Drag mi je ovaj sudac!'

Interov branič Walter Samuel priznao je da je španjolski sudac Manuel Gonzalez pogriješio što u završnici prvog poluvremena dvoboja osmine finala nogometne Lige prvaka protiv Chelseaja nije dosudio kazneni udarac za goste…

Događaj u 45. minuti možda je bio i prijelomni za prvi dvoboj osmine finala dvaju velikana na San Siru, u kojem je Inter slavio s 2-1. Nakon ranog pogotka Milita za domaćine, Chelsea je zavladao terenom i radio puno veći pritisak, a pred kraj prvog poluvremena Salomon Kalou se nakon pogreške domaće obrane sjurio s desne strane prema Interovom golu. S leđa ga je, kao posljednji čovjek obrane, oborio Samuel.

Očekivao se penal za goste i crveni karton za Samuela, ali sudac Gonzalez je samo odmahnuo s rukama. Čak je i Samuel priznao da je sudac pogriješio, barem u priči koju donosi engleski tabloid The Sun.

'Bio je penal, ovaj sudac mi je drag', rekao je Samuel.

Dakako, i u Chelseaju su se svi osvrnuli na taj trenutak.

'Siguran sam da smo trebali dobiti jedanaesterac, ali sudac ga nije dosudio i o njemu ne želim govoriti. Znam da je u pitanju dobar i iskusan sudac. Nadam se da ćemo u uzvratu na Stamford Bridgeu biti bolje sreće sa suđenjem', poručio je talijanski menadžer Chelseaja Carlo Ancelotti, te dodao.

'Napadali smo cijelu utakmicu, a to ćemo činiti i u uzvratnoj utakmici na našem stadionu. Odigrali smo jako dobro, ali, takav, nažalost, nije bio i rezultat za nas. Svejedno, imamo dobre šanse za prolaz.'

Vezni igrač Frank Lampard također se osvrnuo na sučev previd.

'Salomon Kalou je uvjeren da ga je Samuel oborio, ali, što sada možemo? Penal za nas i crveni karton za njih bi utakmici dali sasvim drukčiji scenarij. Bili smo bolji i po prilikama i po posjedu lopte. Jose Mourinho je vrlo inteligentan trener, odlično je postavio njihovu momčad. Mi smo zaslužili bolje i više, ali ipak moramo biti pozitivni, barem smo postigli gol u gostima. Nadam se da će uzvrat na Stamford Bridgeu otići na našu stranu', rekao je Lampard.

Uz poraz na San Siru, momčad Chelseaja zadesila je još jedna nevolja. Vratar Petr Čech morao je zbog ozljede u drugom poluvremenu biti iznesen na nosilima. Zamijenio ga je Hilario. U Chelseaju su prvotno strahovali da je Čech potrgao ligament koljena, ali Ancelotti je nakon dvoboja odaslao bolje vijesti.

'U pitanju je ozljeda lista. Nadamo se da će Petr biti spreman za uzvratnu utakmicu.'