Ukrajinski Šahtar s 3:0 slavio je u Beogradu kod Partizana. Eduardo je zabio pogodak, a Srna upisao asistenciju...

S obzirom da je druga utakmica u skupini završila 2-0 domaćom pobjedom Brage nad Arsenalom, Šahtar je tako preuzeo prvu poziciju u skupini i osigurao prolaz dalje.

Klub iz Donjecka postigao je sve svoje golove u drugom dijelu. Prvo je u 52. minuti Taras Stepanenko iskoristio nespretnost Partizanove obrane prilikom raščišćavanja situacije u njihovom kaznenom prostoru nakon izvođenja kornera, zakucavši loptu ljevicom iz neposredne blizine.

Već sedam minuta kasnije bilo je 2-0 za Šahtar, a zabio je Jadson nakon sjajne asistencije Šahtarova kapetana Darija Srne s desne strane. Brazilac je lijepo dodavanje iskoristio na najbolji način, poslavši loptu u suprotni donji kut s nekih 11 metara. U 68. minuti u strijelce se po treći put u Ligi prvaka ove sezone upisao Eduardo da Silva. Nakon dvaju golova svom bivšem klubu Arsenalu, zabio je i Partizanu i to samo šest minuta nakon što je ušao u igru. Nakon akcije koju je započeo Srna, Eduarda je na rubu peterca proigrao Willian, a hrvatski je napadač podmetnuo nogu za gol.

Valja reći da je nakon zabijenog gola ostao neko vrijeme ležati na travnjaku zbog, kako se činilo, ozljede desne noge, no kasnije se uspio pridići i odigrati susret do kraja. Srna je odigrao svih 90 minuta.

U drugom susretu Arsenal je ponovo pokazao koliko oscilira u igri ove sezone. Poražen je sastav Arsenea Wengera na gostovanju kod Brage s 2-0, a oba gola Arsenalu zabio je brazilski napadač Matheus Leite Nacimento.

Prvi je zabio u 82. minuti lijepo prebacivši vratara Lukasza Fabianskog nakon dubinskog proigravanja Eltona. Valja reći da su se četiri minute ranije igrači Arsenala oštro pobunili protiv odluke suca Franka de Bleckereea da ne dosudi jedanaesterac nakon očitog prekršaja Alberta Rodrigueza na Carlosu Veli, ali belgijski sudac zato nije promijenio svoju odluku.

Pobjedu Brage potvrdio je Matheus sjajnim solo-prodorom u trećoj minuti sudačke nadoknade, pretrčavši skoro cijelu polovicu igrališta s loptom u nogama i potom poentiravši uz pomoć grede ljevicom. Arsenal je tako nakon triju uzastopnih pobjeda, doživio dva poraza u nizu, od Šahtara i sada Brage.

U posljednjem kolu Arsenal dočekuje Partizan na Emiratesu, a Šahtar Bragu na Donbass Areni.