Nevjerojatna utakmica odigrana je na San Siru, Inter je zamalo prokockao prednost od četiri gola razlike!

Inter je  već nakon 14. minuta imao prednost 3-0 i igrača više, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću “nerazzurra” 4-0.

U drugoj minuti Inter je već imao 1-0, a strijelac je bio kapetan domaćih Javier Zanetti nakon sjajnog proigravanja u prostor od Samuela Eto'a. Postigao je Zanetti gol u svom 83. nastupu u karijeri u Ligi prvaka i tako sa 37 godina postao najstariji strijelac u povijesti najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja.

U osmoj minuti vratar Spursa Heurelho Gomes srušio je Jonathana Biabianyja u kaznenom prostoru, a sudac Damir Skomona odlučio mu je pokazati crveni karton i dosuditi kazneni udarac za Inter. Potom je menadžer Tottenhama Harry Redknapp izvukao iz igre Luku Modrića da bi uveo rezervnog vratara Carla Cudicinija, a trenutak kasnije Samuel Eto'o sigurno je realizirao udarac s bijele točke.

>> VIDEO: Strašan pogodak Messija u slavlju Barce

>> VIDEO: Raul postao najbolji strijelac u povijesti Lige prvaka!

Do kraja poluvremena apsolutnu su dominaciju “nerazzurri” okrunili novim golom Eto'a (šestim u LP, najbolji strijelac natjecanja, op.a.) i jednim Dejana Stankovića.

U nastavku je Tottenham usprkos igraču manje zaigrao organiziranije, dok Inter nije pokazivao previše namjere da napadne. Iskoristio je pospanost domaće obrane sjajni velški krilni igrač Gareth Bale koji je tri puta na praktički identičan način matirao vratara Intera Julija Cesara, iskosa s lijeve strane, udarcima u suprotni donji kut Brazilčeva gola.

Ipak, valja reći da pobjeda Intera nije dolazila u pitanje, budući je drugi i treći gol postigao u 90. minuti, odnosno drugoj minuti sudačke nadoknade.

Niko Kranjčar odgledao je svih 90 minuta s klupe za rezerve, dok Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa nisu bili i niti na klupi.

U drugom susretu skupine aktualni nizozemski prvak Twente odigrao je 1-1 s Werderom u Enschedeu. Poveo je Twente preko Thea Janssena u 75., a izjednačio je Marko Arnautović pet minuta kasnije. Dvadesetogodišnji austrijski centarfor nije slavio gol iz respekta prema svojoj bivšoj momčadi.

U posljednjih desetak minuta oba su sastava mogla do pobjede, a posebno je kvalitetnu priliku propustio Luuk de Jong u 87. minuti kada je malo iskosa s desne strane promašio prazna vrata sastava iz Bremena.

Skupina A:

Inter – Tottenham 4:3 (Zanetti 2, Eto'o 11, 35, Stanković 13/Bale 51, 90, 90 +1)
Twente – Werder 1:1 (Janssen 75/Arnautović 80)