Portugalcu jubilej!

Real i Mourinho uvjerljivo pregazili Lyon na Santiago Bernabeu!

U drugom dvoboju Dinamove D skupine, Real je lakoćom svladao Lyon...

Real Madrid je na svom stadionu deklasirao Lyon s 4-0 u ogledu u kojem je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta za goste.

Poveo je ''kraljevski klub u 19. minuti. Özil je izvao korner s lijeve strane, Ronaldo je visoko skočio i prenio loptu na drugu vratnicu, gdje ju je Karim Benzema iz blizine lakoćom pospremio u mrežu.

U 47. minuti, Benzema je u nadmetanju protiv bivšeg kluba upisao i asistenciju. S lijeve strane je odlično poslužio Khediru, koji je odmjerenim niskim udarcem s nekih 13 metara matirao vratar Lyona Huga Llorisa.

U 55. minuti, vratar Lyona je sam gurnuo loptu u svoju mrežu, nakon niskog udarca Özila iskosa s lijeve strane.

U 81. minuti, nakon kornera s lijeve strane, Sergio Ramos je nadskočio Lovrena i Fofanu, te je loptu koja mu je odskočila od podloge, lijevom nogom zakucao u mrežu.

Realov portugalski trener Jose Mourinho odradio je svoju stotu utakmicu u eurokupovima, prema njegovoj vlastitoj statistici. Pritom je brojio samo utakmice u kojima je sjedio na klupi, ne i one koje je gledao s tribina, poput prvih dviju ovosezonskog natjecanja, protiv Dinama i Ajaxa. Debitirao je Portugalac kao mladi trener na klupi Benfice protiv švedskog Halmstada u Kupu UEFA-e 28. rujna 2000. godine. Od te je utakmice odradio 86 dvoboja u Ligi prvaka, te 14 u Kupu UEFA-e, današnjoj Europa ligi.

Isto tako, Brazilac Kaka, koji je ušao u igru u 66. minuti umjesto Özila, upisao je svoj 70. nastup u Ligi prvaka.

Real Madrid je vodeći u skupini s maksimalnih 9 bodova. Ajax i Lyon imaju po četiri boda, dok je Dinamo posljednji bez bodova.

U 4. kolu, koje je na rasporedu 2. studenog, sastaju se Ajax – Dinamo i Lyon – Real Madrid.