Nogometaši Lyona svladali su Bordeaux 3:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Iako se očekivala tradicionalno tvrda utakmica s obzirom da je riječ o dva francuska predstavnika, dvoboj Lyona i Bordeauxa donio je mnogo uzbuđenja i pogodaka. Lyon je poveo već u 10. minuti. Jednu nabačenu loptu branič Bordeauxa Ciano nije uspio izbiti, lopta je došla do Bodmera koji je ubacio u peterac, a Lisandro Lopez ju je vrškom kopačke skrenuo u mrežu. Samo četiri minute poslije Bordeaux je izjednačio. Gourcuff je probio desnu stranu, nabacio, a Marouane Chamakh glavom iz blizine pospremio loptu u mrežu.

Napadi obiju momčadi su se nastavili, sjajnu priliku za Lyon propustio je Cesar Delgado u 24. minuti kada je izašao sam pred Carrassoa koji mu brani zicer. Lyon je ipak uspio zabiti osam minuta kasnije, ubačaj s lijeve strane sjajno je primirio Bastos, namjestio na ljevicu i savršeno pogodio suprotni kut Bordeauxova gola.

Bordeaux je u nastavku krenuo po izjednačenje, u 62. minuti blizu je bio večeras raspoloženi Chamakh koji je na ubačaj s desne strane sjajnim karate udarcem zamalo zabio pogodak – ispriječio se domaći vratar Lloris još boljom paradom. Bordeaux je stalno stiskao pa je tako u 70. minuti Gouffrann pogodio gredu no sudac je svejedno svirao zaleđe. Pet minuta poslije Sissoko je ubacio loptu u šesnaesterac a lopta je pogodila u ruku Chalmea. Sudac utakmice Felix Brych pokazao je na bijelu točku, iako je cijela situacija bila dvojbena. Siguran iz jedanaesterca bio je Lisandro kojem je to bio drugi gol večeri.

Grogirani gosti na kraju utakmice mogli su primiti još jedan pogodak. Makoun je sjajno pucao glavom iz kornera, a obrana Bordeauxa izbila je loptu s crte. Lyon tako odlazi s velikom prednošću na uzvrat, koji je na rasporedu za osam dana. Bordeaux je ukupno uputio 12 udaraca na suparnička vrata, Lyon 10 što je dokaz agresivne i napadačke igre oba sastava.