Četvrto pretkolo LP

Dinamova rapsodija: 4-1 za otvaranje vrata Lige prvaka!

Dinamo je uvjerljivom pobjedom došao na mali korak do nastupa u Ligi prvaka.

Hrvatski je prvak s 4-1 pobijedio Malmo i tako učinio veliki korak prema Ligi prvaka. Dinamo je bio puno bolja momčad od Šveđana, ali je naivno primljen pogodak u 17. minuti te nepreciznost napadača Dinama u prvom poluvremenu rezultirala činjenicom da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1-1.

No, drugo poluvrijeme donijelo je pravu rapsodiju Dinama. Razigrani Sammir, Rukavina, Ibanez te Beqiraj dominirali su terenom i konačnih 4-1 je i više nego zaslužen rezultat pogotovo kada se zna da je Dinamo imao 25 udarac od čega 13 u okvir gola. Malmo je imao samo jedan udarac i taj je završio u Kelavinoj mreži.

Liga prvaka
Dinamo Zagreb 4 1 Malmo FF
Strijelci
1:0 Sammir (4') 1:1 A. Mehmeti (17')
2:1 A. Rukavina (56') 3:1 J. Cruz Campos Sammir (11m, 61')

Tijek susreta:

94' Gotovo je! Dinamo je pobijedio s 4-1 i potpuno mirno mogu ioći na uzvrat u Švedsku!

93' Ovacije cijelog Maksimira dobio je Sammir prilikom izlaska s terena. Umjesto njega posljednje sekunde dobio je mladi Šitum

87' Izašao je Calello, a posljednje minute ove utakmice igrat će Mateo Kovačić

84' GOOOOOOOOOL!!!! Nakon što je Dinamo u posljednjih 10-ak minuta prepustio loptu Šveđanima, kontranapad su povukli Rukavina i Sammir koji je lijepo uposlio Beqiraja koji postiže gol za 4-1!

80' Malmo pokušava posljednjih minuta smanjiti rezultat, ali bez konkretnog učinka i udarca prema Kelavi

75' I treća izmjena u redovima Malmoa. Izašao je strijelac pogotka Mehmeti, a ušao je Vinzents. U međuvremenu je Robben u 72. minuti povećao vodstvo Bayerna na 2-0, a Malecki je dao pogodak za Wislu. Poljaci sada vode 1-0 protiv ciparskog Apoela

71' Sammir je razigran i ima dosta lijepih poteza, a uz njega je odličan i drugi stranac - Luis Ibanez koji je opet dobro pucao, ali malo iznad gola

67' Dvije izmjene u redovima Malmoa. Umjesto Figueireda i Mutavdžića ušli su Aubynn i Rexhepi

66' Genk je protiv Maccabija smanjio na 1-2. Pogodak je postigao Barda u 61. minuti

64' Moglo je biti 4-1. Lijepo je glavom pucao Badelj nakon ubacivanja Calella, ali je Melicharek ovaj put bio na mjestu

62' Izašao je Krstanović, a ušao Fatos Beqiraj

60' GOOOOOOOOOL! Sammir je sam realizirao kazneni udarac. Dinamo vodi 3-1!!!

59' Jedanaesterac za Dinamo! Odlično je Sammir prešao nekoliko igrača, a Melicharek ga je srušio. Sudac je opravdano pokazao na bijelu točku

56' GOOOOOOOOOL!!! Rukavina je pogotkom okrunio dobru igru na ovoj utakmici. Lijepo je Ibanez prevario svog čuvara na lijevoj strani i uputio nisku loptu koju je Rukavina skrenuo u gol Šveđana

49' Počelo je drugo poluvrijeme i to opet napadima Dinama. Međutim, u prve 4 minute nije bilo zapaženije akcije

45' Završilo je prvo poluvrijeme. Dinamo je bio bolja momčad, ali nisu uspjeli to pretočiti u pozitivniji rezultat od 1-1. Šveđani su iskoristili jednu pogrešku obrane i mogu biti sretni s rezultatom. Dinamo je imao čak 16 udarac, od čega 7 u okvir vrata, a Malmo tek 1 upućeni udarac...

44' Kakav udarac Rukavine!!! Napadač Dinama je lijepo pucao s lijeve strane u suprotni kut, ali je pogodio vratnicu

43' Lijep udarac Sammira s 20-ak metara, ali je Melicharek ipak obranio

39' UH! Rukavina nije bio koncentriran da dovede Dinamo opet u vodstvo. Sammir je pucao s lijeve strane, češki vratar Melicharekodbio loptu, a Rukavina je bio loše postavljen te nije mogao loptu pospremiti u mrežu

38' Pratkično prvi put da vidimo Krstanovića u akciji. Povukao je jednu akciju prema golu Malmoa, ali je stoper Jansson bio brži od njega

33' Još jedna šansa za Dinamo. Ovaj put je pucao Rukavina, ali samo do vratara Melichareka

32' Badelj i Sammir su bili u dobroj šansi, ali su zakomplicirali stvari pa je ostalo 1-1

31' Maccabi je u 28. minuti poveo s 2-0. Pogodak je postigao Dvalishvili

30' Dinamo je opet počeo s većim pritiskom, ali bez većeg učinka. Dojam je da je obrana Malmoa dosta nesigurna i da bi je trebalo još jače napadati

26' Lijepo je Rukavina prošao lijevom stranom i uposlio Badelja koji s ruba šesnaesterca puca ravno u vratara

23' Ibanez je izveo slobodan udarac s više od 20 metara. Lopta je išla nisko i završila u rukama švedskog golmana

20' Utihnuo je Maksimir na 3 minute. Sve je šokiralo izjednačenje Šveđana. Navijači su se proubudili nakon još jednog dobrog prodora Leke na desnoj strani. Ipak, njegov centaršut je završio 'na glavi' obrambenog igrača

17' GOOOL! Mehmeti je izjednači ona 1-1. Dobio je jednu duboku loptu, a Ibanez nije dobro ispratio igrača Malmoa

14' Prvu pravu šansu imao je Malmo. Jednu loptu je dobio Larsson, ali je Kelava ipak pravodobno reagirao i spriječio pogodak

12' Leko je imao lijepu priliku za povećanje vodstva. Badelj je poslao jednu loptu na desnu stranu, Leko je primirio desnom, a pucao lijevom nogom, ali samo do Anderssona koji izbija loptu u korner

11' Poveo je Dinamo, a poveli su i nogometaši Bayerna odnosno Maccabi Haife. Nijemci su pogotkom Schweinsteigera u 8. minuti poveli protiv Zuricha. U istoj minuti poveo je i Maccabi protiv Genka pogotkom Amashea

8' Zanimljivu su akciju iz kornera odigrali Dinamovci. Sammir je poslao nisku loptu prema Ibanezu koji tuče svom snagom, ali samo do Calella kojeg lopta pogađa u leđu. Malmo je nakon toga odigrao brzu kontru, ali se Figueiredo sapleo u šesnaestercu domaćina

4' GOOOOOOOOOOOOL!!! Dinamo vodi s 1-0! Sammir je postigao pogodak za vodstvo našeg prvaka. Rukavina je pritisnuo švedskog golmana Melichareka koji loptu izbija samo do Jerka Leke. On centrira, lopta se odbija od jednog igrača Malmoa, a Brazilac u Dinamovim redovima mirno posprema loptu u mrežu

2' Po prvim trenutcima utakmice vidljivo je kako će se Malmo sa svih 11 igrača braniti kada Dinamo ima loptu u nogama. Šveđani izlaze na Dinamove obrambene igrače, a hrvatski prvak očigledno neće pod svaku cijenu napadati nego graditi napade

1' Počela je utakmica u Maksimiru

Nakon što je Dinamo u prva dva pretkola izbacio azerbajdžanski Neftči i finski Helsinki, posljednja prepreka pred ulaskom u skupine Lige prvaka švedski je Malmo. Izabranici Krunoslava Jurčića imat će podršku prepunog Maksimira. Dinamo je svojim navijačima još jednom ponudio gledanje utakmice po cijeni od 1 kune.

Dinamo će krenuti u sljedećem sastavu: Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Ibanez - Calello, Leko, Badelj, Sammir - Rukavina, Krstanović.

Malmova početna postava je: Melicharek - Halsti, Jansson, Andersson, Hamad - Pekalski, Mutavdžić, Mehmeti, Durmaz - Figueiredo - Larsson.