Mini senzacije u 1. kolu

Nula Lyona i Ajaxa, dva Manchestera neočekivano remizirala, poraz Intera!

U preostalih sedam utakmica prvog kola nove sezone Lige prvaka, dogodilo se nekoliko mini senzacija...

Završeno je prvo kolo nove sezone Lige prvaka nakon što su u srijedu odigrane utakmice u preostalim skupinama A, B, C i D. Dinamo je izgubio od Real Madrida u Maksimiru 1:0, a najveću senzaciju u večerašnjim utakmicama 1. kola Lige prvaka priredio je turski doprvak Trabzonspor koji je u sklopu skupine B na San Siru srušio milanski Inter s 1-0.

"Nerazzurri" su tako nakon poraza od Palerma na startu Serije A, i Ligu prvaka otvorili na loš način. Štoviše, poraz od Trabzonspora još je veće iznenađenje, a kreirao ga je Čeh Ondrej Čelustka koji je u 76. minuti svladao Julija Cesara. Tome je prethodio udaraca Halila Altintopa koji je pogodio gredu.

Lille je u drugoj utakmici skupine B imao dva pogotka prednosti protiv CSKA-a, ali je Rusima gostujući bod osigurao Seydou Doumbia golovima u 72. i 90. minuti.

Alex Ferguson je na lisabonski Luz izveo prilično šareni sastav Manchester Uniteda koji je na koncu došao do boda (1-1) protiv Benfice u skupini C. Portugalci su poveli u 24. minuti preko Oscara Cardoza kojeg nije uspio zaustaviti Jonathan Evans. Za "crvene vragove" je izjednačio veteran Ryan Giggs sjajno pogodivši lijevom nogom sa 17 metara u 42. minuti. Basel je u istoj skupini postao jedini domaćin koji je u srijedu došao do pobjede. Švicarci su svladali Otelul Galati iz Rumunjske s 2-1.

Bayern je u skupini A slavio s 2-0 u gostima kod Villarreala s 2-0 pogocima Tonija Kroosa i Rafinhe. Kod Bavaraca nije bilo ozlijeđenih hrvatskih nogometaša Ivice Olića i Danijela Pranjića.

Manchester City i Napoli su odigrali neodlučeno 1-1. Talijani su poveli u 69. minuti pogotkom Edinsona Cavanija, ali domaći su ugrabili bod pet minuta kasnije kada je iz slobodnog udarca pogodio Aleksandar Kolarov. Bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko igrao je za "građane" do 81. minute kada ga je zamijenio Carlos Tevez.

szólj hozzá: Man 1-1 Nap

szólj hozzá: MC 0-1 NP

szólj hozzá: Vil0-1Bay

szólj hozzá: 1-1 Giggs Benfica-Man United

szólj hozzá: 0-1 Cardozo Benfica-Man United

szólj hozzá: Basel1-0otelul

szólj hozzá: Lille1-0CSKA.