Porto je deklasirao Atletico usred Madrida, a Chelsea je ispustio pobjedu na Stamford Bridgeu. No, obje momčadi su i prije posljednjeg kola Lige prvaka osigurale prolaz u osminu finala, dok Atletico ide u Europsku ligu.

Chelsea je u posljednjoj utakmici Lige prvaka potvrdio prvo mjesto u skupini. No, u Londonu nije sve krenulo kako su očekivali, i APOEL je već u šestoj minuti poveo pogotkom Zewlakowa. Nakon toga je momčad Carla Ancelottija zaigrala puno agresivnije. Domaćina je u utakmicu vratio Michael Essien prekrasnim pogotkom s nekih 25-metara. Ubrzo je uslijedila akcija i za drugi gol Chelseaja. Poslije dobre kombinacije Kakute i Žirkova, zabio je Drogba.

Bluesi su u nastavku kontrolirali igru, dok je Ancelotti iskoristio tu situaciju da pruži priliku nekim mladim igračima. Čvrstim srednjim redom i brzom igrom preko bokova, Chelsea je u još nekoliko navrata opasno zaprijetio vratima APOEL-a. Ali umjesto povećanja vodstva, gosti su iskoristili opuštenost domaćih igrača i na kraju pogotkom Mirosavljevića zabili za 2-2. Ipak, APOEL-u bod nije bio dovoljan za treće mjesto u grupi.

U Madridu je drugoplasirani Porto došao do neočekivano lake pobjede protiv uzdrmanog Atletica. Već nakon 15 minuta gosti su vodili s visokih 2-0. Strijelci za Porto su bili Bruno Alves i Falcao, koji su šokirali domaće navijače te usmjerili tijek utakmice. No, Atletico nije bio bez šansi i samo je čudesni vratar Helton spasio goste da ne prime pogodak. Crveno-bijeli su kreirali dosta opasnih napada, ali izostala je koncentracija u samoj završnici.

>> VIDEO: Briljantni Olić spasio Bayernovu eurosezonu!

Realizacija igrača Atletica ponovno se pokazala kao velika boljka momčadi s Vicente Calderona. Kapitulaciju je početkom drugog dijela potpisao i trener Quique Flores, koji je iz igre izvadio prvu zvijezdu momčadi Aguera. Domaćin je pokušao vratiti neizvjesnost u utakmicu, ali svi pokušaji su bili bezuspješni.

>> Rezultati i tablice Lige prvaka

Pred kraj utakmice Porto je još jednom pokazao zašto ide u osminu finala. Hulk je pogotkom u 76. minuti ugasio sve nade Atletica. Momčad s Vicente Calderona se, bez obzira na katastrofalan rezultat u posljednjoj utakmici, uspjela plasirati u Europsku ligi.

Liga prvaka, skupina D, 6. kolo:

Atletico Madrid – Porto 0-3 (Alves 2, Falcao 14, Hulk 76)

Chelsea – APOEL Nicosia 2-2 (Essien 19, Drogba 26 / Zewlakow 6, Mirosavljević 87)

Napomena: u članku priloženi video materijali mogu se gledati isključivo u Hrvatskoj, dok čitateljima iz drugih zemalja nisu dostupni zbog ograničenih prava prikazivanja. Hvala na razumijevanju