Osmina finala Lige prvaka krenula spektaklima!

Finalist prošlogodišnje Lige prvaka slavio je u odličnoj utakmici na San Siru…

Engleska je momčad, unatoč boljoj igri i terenskoj dominaciji Talijana u prvom poluvremenu, pokazala da je kvalitetniji sastav, s puno manje slabosti u igri od Milaneza.

S dva je gola glavom Talijane "pokopao" Wayne Rooney. Pogodio je u 66. minuti na asistenciju Valencije, uz veliku pogrešku Bonere, te osam minuta potom na ubacivanje Fletchera. Bila su to njegova prva dva pogotka u Ligi prvaka ove sezone u njegovu ukupno 50. nastupu. Dospio je do brojke od 17 golova u najatraktivnijem UEFA-inu klupskom natjecanju.

David Beckham zaigrao je od prve minute protiv svog bivšeg kluba i u trećoj asistirao Ronaldinhu za vodeći pogodak na utakmici. Vrlo je sretno u 36. minuti izjednačio Paul Scholes. Ubacivanje Ji-Sung parka s desne strane promašio je desnom nogom, nakon čega mu se lopta od potkoljenice lijeve, stajaće noge, odbila prema daljnjem kutu Didina gola, te od vratnice ušla u mrežu.

Najatraktivniji je trenutak na utakmici razočaranoj publici priuštio Clarence Seedorf, kada je pet minuta prije kraja majstorski petom proslijedio u mrežu dodavanje Ronaldinha, jedinog igrača u Milanovu napadu koji je uspijevao ugrožavati obranu engleskog prvaka.

Liga prvaka, osmina finala, prva utakmica:

Milan – Manchester United 2-3 (Ronaldinho 3, Seedorf 85 / Scholes 36, Rooney 66, 74)

Napomena. Snimku utakmice mogu gledati isključivo posjetitelji s područja Republike Hrvatske. Hvala na razumijevanju.