Nakon dramatičnih završnica uzvratnih utakmica 4. pretkola, nogometnu Ligu prvaka još izborili bremenski Werder i beogradski Partizan...

U Bruxellesu su se izvodili jedanaesterci, a sretniji i spretniji su bili nogometaši Partizana koji su tako izbacili belgijski Anderlecht (5-4).

Partizan je nakon beogradskih 2-2 imao velikih 2-0 u gostima, a sve zaslugama dvostrukog strijelca Clea. No, u zadnjih pola sata igre krenuo je pravi stampedo prema gostujućim vratima. Prvo je Lukaku smanjio u 64. na 2-1, a Gillet je u 71. izjednačio. Vrlo brzo nakon toga je Lukaku zabio novi pogodak, koji je neopravdano poništen zbog zaleđa.

S 2-2 je završilo i regularnih 90 minuta kao i dodanih trideset minuta. Tijekom izvođenja penala čak su tri domaća igrača promašila udarac (Suarez, Biglia i Boussoufa), te je Partizan ugledao svjetlo velebne Lige prvaka ove sezone.